De Toekomst Tot ver in de volgende door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst De tijd dringt, maar het komt allemaal goed. Althans volgens bestuurslid Hennie Henrichs, verantwoordelijk voor het nieuwe onderkomen van het jeugd- en amateurvoetbal van Ajax onder de rook van de Amsterdam Arena. De Toekomst zal op 15 juli worden opgeleverd en als op 8 augustus de officiële opening heeft plaatsgevonden, zal Henrichs zich het zoet van de overwinning goed laten smaken. Want een strijd is het geweest. Maar nu al blikt hij met voldoening terug op de turbulente jaren en kijkt hij uit naar het succes van de voltooiing. "Ik ben heel tevreden." Over de Amsterdam Arena is alles bekend. Tot in detail wordt iedereen op de hoogte gehouden omtrent de voortgang van de bouw. Zozeer zelfs dat de eerste keer dat het beroemde dak dichtgaat voldoende nieuwswaarde heeft voor een plaats in het journaal. Door de dagelijkse rondleidingen zijn inmiddels meer dan honderdduizend mensen onder de indruk gekomen van het bouwwerk. Anders is het gesteld met het sportcomplex dat verrijst op slechts 800 meter van de Amsterdam Arena. De Toekomst is nog weinig bekend bij het voetbalpubliek. Dat beschouwt, terecht of ten onrechte, de Amsterdam Arena als het nieuwe Ajax- stadion, terwijl alleen het eerste elftal daar zal optreden en de rest van de club haar domicilie heeft op de Toekomst. De relatieve onbekendheid van de Toekomst bij het publiek baart Henrichs geen zorgen. "Binnen de vereniging begint het juist zeer te leven, zeker nu iedereen beseft dat het einde van de Meer zeer nabij is. Alle betrokkenen binnen de club hebben het complex inmiddels bezocht, ook daardoor is het meer gaan leven. Buiten de club zal de Amsterdam Arena wel altijd de meeste aandacht opeisen, maar dat doet er niet toe. Waar het ons, het bestuur, om ging was dat we een geschikte locatie zouden vinden voor de aanleg van een sportveldencomplex met clubhuis waar we met een gerust hart de volgende eeuw mee in kunnen gaan. Daar zijn we in geslaagd. Ons eerste elftal speelt straks in die schitterende Amsterdam Arena en alle andere elftallen van onze vereniging zullen onder de rook van dat prachtige stadion hun wedstrijden spelen op een even prachtige en unieke accommodatie. Waar het clubleven weer tot volle bloei kan komen en de Ajax-familie zich beslist thuis zal voelen. Het kostte soms bloed, zweet en tranen en heel veel tijd, maar het is er uiteindelijk gekomen. Vooral dankzij Ajax en dat geeft enorm veel voldoening. Niet alleen bij mij maar ook bij Maarten Oldenhof, die bij alles nauw betrokken is geweest." Laatste struikelblok Voor de oplevering op 15 juli zal nog veel moeten gebeuren. De weersomstandigheden van de afgelopen winter werkten niet optimaal mee, waardoor een achterstand van zes weken is opgelopen. Dat is veel, maar niet onoverkomelijk. Tussen 15 juli en 8 augustus, de dag van de opening, is er voldoende tijd om de verhuizing goed te laten verlopen. Die wordt momenteel tot in detail voorbereid. Henrichs: "Samen met alle betrokkenen wordt nauwgezet in kaart gebracht wat verhuisd gaat worden en hoe alles wordt ingedeeld en ingericht, want het moet natuurlijk wel meteen goed gebeuren. Ook van buiten ontvangen we vriendelijke gebaren om van het complex iets moois te maken. Zoals van de Johan Cruijff Stichting, die Ajax een speeltuin en een basketbal- annex voetbalveldje aanbiedt. Dat zal worden aangelegd op de plaats waar wij toch al een speelveldje hadden voorzien. De Stichting, ooit opgericht in het kader van de jeugdopleiding van Ajax, is inmiddels niet meer actief maar bezat nog wel middelen in kas en wil op deze manier Ajax van dienst zijn. Ook de supportersvereniging maakt een gebaar rt.stw U A r A7IKIC III kil 1QQC

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 46