Prestaties die eei Van de voorzitter m In die dramatische strafschoppenserie ging de Europa Cup dan toch nog aan ons voorbij. Heel erg jammer, want we waren er zo dicht bij. U bent van mij gewend dat ik mij niet aan voetbaltechnische uitspraken waag. Ik volsta dan ook met de constatering dat iedere Ajacied wel heel erg trots op de prestaties van ons eerste elftal mag zijn. In een seizoen met veel persoonlijke en blessure-tegenslag veroverden wij de wereldbeker, de Supercup, het landskampioenschap en behaalden wij voor de tweede keer achtereen de finale van de Champions League. Er zijn maar weinig clubs die ons dat na kunnen zeggen. Het zijn prestaties die in binnen- en buitenland bijzonder veel respect afdwingen en spelers, technische en medische staf verdienen dan ook een heel groot compliment. Ook dit seizoen is geschiedenis geschreven. Het was een seizoen waar nog lang over gesproken zal worden en dat in de annalen van onze vereniging als een topjaar zal worden bijgeschreven. Rome was een bijzondere belevenis. Vooral op woensdag namen de, veelal in rood-wit geklede supporters bezit van de pittoreske pleinen en mooie straten, waardoor die toch al prachtige stad een nog kleuriger en warmer aanzien kreeg. Circa 21.000 Nederlanders reisden naar de Italiaanse hoofdstad en deze grootste invasie van voetbalsupporters was tegelijkertijd ook de meest geslaagde. In de stad, maar vooral op de tribunes heerste een heerlijke Ajax-sfeer eit ik ben er trots op dat zich geen enkel incident heeft voorgedaan. Tja, die ene man die zich als een idioot door het vak heen vocht, waardoor er toch een schermutseling ontstond, dan daargelaten. U weet inmiddels dat wij dergelijke figuren liever kwijt dan rijk zijn I en daar werken we dan ook met man en macht aan, zodat iedereen zich op onze tribunes prettig en veilig kan voelen. Helaas gaan Michael Reiziger, Edgar Davids en good old Sonny Silooy ons verlaten. Natuurlijk wens ik hen vanaf deze plaats heel veel succes bij hun nieuwe clubs toe en ik hoop dat ze Ajax niet zullen vergeten. Michael, Edgar en Sonny, weet dat ik er nog steeds niet aan kan wennen dat spelers bij ons weggaan en dat ik het daarom ook zo leuk vind om oud-spelers op gezette tijden bij een wedstrijd van Ajax terug te zien. Net zoals Peter van Vossen, John van der Brom en Clarence Seedorf, die tijdens de Champions- Leaguefinale onze gast waren. Natuurlijk voetballen profs voor hun brood en is het begrijpelijk dat ze soms ook elders hun heil zoeken. Maar het feit dat ze toch allemaal graag bij Ajax zijn wanneer dat zo uitkomt, geeft mij een tevreden gevoel. Zo kwam ik ook Michel Kreek weer tegen. Het gaat hem goed en hij laat u U begrijpt dan ook wel dat ik zeer in mijn nopjes ben met de terugkeer van Richard Witschge op het oude nest. Het Ajax-shirt Staat hem als vanouds, heb ik bij de ondertekening van zijn contract kunnen constateren en dat doet mij veel deugd. Welkom NL thuis Richard, ik wens je veel voetbalplezier bij onze club. Het Ajax-bestuur heeft onlangs een gesprek met het sectiebestuur betaald voetbal gehad, teneinde over en weer gerezen irritaties eens van man tot man uit te praten. Welnu, het is een prettig, open gesprek geweest waarin getracht werd om begrip voor wederzijdse A I A V AA A A 7IIIC I I I AI I 4 ftQZ

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 24