nodig om het vege lijf te redden. Helemaal omdat ook de wedstrijd tegen Lelystad nog volgde, de mededegradant. Het werd een bizarre wedstrijd, met een uitslag waarvoor een gemiddelde korfballer zich niet zou hoeven schamen. Na de nodige schermutselingen werd de tussenstand 5-5. Ajax kwam 6-5 achter en met nog anderhalve minuut te spelen dachten De Regt en Van Eijden de polder met lege handen te moeten verlaten. Maar als door een wonder werd het toch nog 6-6 en even later zelfs 7-6 voor Ajax. De Cl was veilig. Dat de laatste twee competitiewedstrijden nog werden verloren had de meeste waarde bent, moet je toegeven dat Zeeburgia gewoon ook nog net iets sterker was," luidt de eerlijke conclusie van de leider. "Maar wrang is het wel, dat je met slechts vier verliespunten als tweede eindigt. Dat zou verboden moeten zijn. Helemaal als je terugdenkt aan die situatie in de laatste minuut van de wedstrijd tegen Zeeburgia. Toen hadden we een penalty moeten hebben. We kregen hem niet. Dat is dan kennelijk net het geluk waarmee je een kampioenschap kunt binnenhalen. Nu ging dat feest dus niet door." De gesprekken met de spelers kenden bijna allemaal een goede afloop. Eén speler kreeg was nog even uitzicht op meer, maar op het beslissende moment werden misstappen gemaakt. Van FNC werd thuis nog wel met 4-1 gewonnen en tegen Zeeburgia werd het 2-2, maar van Bijlmer werd met 2-1 verloren, om nog maar te zwijgen van de wedstrijd tegen Voorland. Bij die laatste wedstrijd ging de Dl namelijk met 7-1 de pietenbrug op. Een hoge klassering zat er daarna niet meer in. Ontevredenheid is er echter niet bij leider Frits Andriese en trainer Jan Olde Riekerink. In vergelijking met het elftal van vorig jaar zaten er misschien wat minder individuele uitblinkers; als team stond de voor de statistiek. Want door het verlies tegen DCG - 2-0 - dwong die ploeg een beslissingswedstrijd tegen Zeeburgia af om het kampioenschap, die uiteindelijk ook nog werd gewonnen. Ajax verloor, na de afrondende gesprekken, ook nog met 3-0 van WGW. Vier spelers verlaten Ajax. Volgend jaar blijft de Cl in de B- competitie spelen, ondanks het opzetten van een landelijke C-competitie. Daarin gaat de C2 spelen. De C2 heeft het net niet gehaald. Zeeburgia bleek uiteindelijk net iets meer punten te hebben gehaald. Leider Wim Stuut kan er enigszins vrede mee hebben. "Als je reëel Dl er beter. "De tegenstand is twee jaar ouder," zegt Andriese. "En dus blijft het moeilijk. De manier van voetbal wordt volkomen bepaald door het verschil in fysiek vermogen. Een leuke passeeractie is eigenlijk bij voorbaat kansloos omdat de veel grotere tegenstanders in een paar passen opnieuw voor onze spelers staan. Persoonlijke duels zijn al helemaal onmogelijk te winnen. De jongens in de Dl moeten echt op hun tenen lopen." Van de selectie hebben vier spelers te horen gekregen dat er bij Ajax volgend jaar geen gebruik van hun diensten zal worden gemaakt. De overige spelers te horen dat er voor hem bij Ajax geen ruimte meer is. De anderen mogen volgend jaar in de Cl laten zien wat ze waard zijn. "Het blijft een ongemakkelijke onderneming, die gesprekken," zegt Stuut. "Je ziet die jongens bijna meer zweten bij zo'n beoordelingsgesprek dan bij een zware wedstrijd. Over het algemeen stappen ze, samen met hun ouders, binnen met een houding die het midden houdt tussen hoop en vrees." Op hun tenen De Dl is in de middenmoot geëindigd. Er AJAX MAGAZINE JUNI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 143