horen gekregen dat er voor hen geen plek is in de Ajax A2 van volgend jaar. De rest mag blijven. Als voorschot op het komende seizoen en als voorbereiding op de strijd om het kampioenschap van Nederland vertrok Grotenboer met trainer Heini Otto en de selectie in het kader van de teambuilding naar de Belgische Ardennnen voor een survival-sessie. De expeditie werd een groot succes: iedereen overleefde. En de grootste lol werd gevierd bij het wildwatervaren. De trainer en de leider werden door hun jongens uitbundig in de boot genomen. Overdreven veel eskimoteren, zodat degenen die een jaar lang de lakens hadden uitgedeeld veelvuldig kopje onder gingen. Beide heren vatten de geintjes sportief op, en hopen onverminderd dat de spelers die hun Ajax- opleiding mogen vervolgen ook volgend jaar het hoofd boven water kunnen houden. De B2 had het moeilijk in de zware afdeling waarin het is ingedeeld. Het hele jaar werd er vrij onregelmatig gepresteerd en bivakkeerde de ploeg van trainer Heini Otto en leider Cor van Eijden in de onderste regionen van de tabel. De laatste twee wedstrijden in de competitie lieten zien dat het niet meeviel dit jaar. Uit tegen Go Ahead werd het 0-0 en thuis tegen Emmen werd zelfs met 3-1 verloren. En dat terwijl Emmen al gedegradeerd was. "Erbarmelijk slecht," omschrijft Van Eijden het spelpeil van zijn ploeg tegen de laatste tegenstander. "Emmen is voetballend gezien uiterst pover, maar fysiek kunnen ze nog wel wat gewicht in de strijd leggen." Maar ook bij de B2 was er de toevalligheid - die steeds meer op een wetmatigheid begint te lijken - dat er voorafgaande aan die heel slechte wedstrijd gesprekken werden gevoerd over het al dan niet verlengde Ajax-verblijf. Hoewel de uitkomst van die gesprekken over het algemeen goed was - slechts een speler moet Ajax verlaten - hadden de zenuwen een zware wissel getrokken op de voetbalvaardigheden van de selectie. Volgens Van Eijden kijken de spelers reikhalzend uit naar het volgende seizoen. Niet alleen komen ze dan tegen tegenstanders die even oud zijn als zijzelf, ook zijn ze eindelijk verlost van het abominabele veld op Voorland. Want hoeveel sentiment er ook aan het oude en gewaardeerde complex vastgeroest zit, het veld was zo'n verschrikking dat de Toekomst niet snel genoeg kon komen. Degradatie voorkomen De Cl heeft de wind bepaald niet mee gehad, dit seizoen. Hennie de Regt, de trainer, heeft af en toe heel wat te verbijten gehad. Nederlagen en moeizame wedstrijden, onder andere. Maar uiteindelijk is de Cl er onder zijn leiding en die van leider Jan van Eijden toch in geslaagd degradatie te voorkomen. Van Zeeburgia werden drie punten afgetroggeld. Uit werd met 1-0 gewonnen van de ploeg die op het einde van de competitie het kampioenschap volkomen nodeloos uit handen gaf. Elf punten voorsprong werden verspeeld. Ajax had die drie punten van Zeeburgia hard AJAX MAGAZINE JUNI 1996 141

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 141