r Godenzonen De doelstelling luidt ieder jaar eender: één prijs. Dat leek ook dit jaar niet te veel gevraagd. Maar aan het begin van dit seizoen had Van Gaal er een hard hoofd in dat '94-'95 kon worden geëvenaard. "Het was ook onmogelijk," bevestigt Van Gaal zijn eerdere scepsis ook na het behalen van het landskampioenschap en het bereiken van de finale van de Champions League. "En toch is het gelukt. Door de kwaliteit van de spelers, de organisatie en de staf. Mijn verwachting was inderdaad dat het dit seizoen veel moeilijker zou worden. We hadden alles gewonnen. In de kranten stond geschreven dat het wel mis móest gaan. Een achttienjarige scoorde immers de winnende goal in de finale. Hij zou niets meer te winnen hebben. Maar men vergat dat de basis van ons succes onze manier van voetbal bedrijven is. Wij proberen steeds nieuwe dingen te leren. Bovendien hebben wij spelers die met hun hart voetballen. Maar aan het begin was ik bepaald niet optimistisch. In de breedte waren we veel minder sterk geworden. Van den Brom, Van Vossen, Oulida, Seedorf, Rijkaard, noem maar op, ze waren allemaal weg. Allemaal redelijk tot zeer ervaren. En wat kwam ervoor in de plaats? Demtchenko, een achttienjarige; Wooter, ook achttien, en Reuser, negentien. Alleen Santos kwam met routine, maar door zijn aanpassingsperiode en zijn ernstige blessure hebben we aan die aankoop niet veel gehad. En toch werden we met zes punten voorsprong kampioen. In feite was het een utopie... Maar ja, laten we het dan maar op utopisch realisme houden: schier onmogelijk. Net niet onmogelijk dus." Wonder Van Gaal vindt het afgelopen seizoen het allermooiste. Het was niet Ajax' beste seizoen onder zijn leiding. Niet althans, als je naar de resultaten en naar het spelniveau kijkt. Er werd drie keer in de competitie verloren en een keer in de Champions League. Ajax maakte een terugval door AJAX MAGAZINE JUNI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 13