dingen. "Het was volkomen verdiend," zegt de leider. "De Dirk-trein was ook in het laatste deel van de competitie goed op stoom." Van DWS werd thuis met 6-1 gewonnen. Daarna stond de topper tegen Telstar op de agenda. In Velsen werd het 4-0 voor Ajax. Telstar stond voor die wedstrijd twee punten voor op Ajax, waardoor de Amsterdammers moesten winnen om weer bovenaan te komen. Cor Pot en Co Adriaanse, respectievelijk verantwoordelijk voor de opleiding van Telstar en Ajax stonden ook enigszins gespannen langs de lijn. Voor de wedstrijd blufte Pot nog tegen Adriaanse: "Dat red jij nooit. Ik heb een heel goede lichting." Adriaanse glimlachte minzaam en zag daarna zijn club ruim winnen van die van Pot. De laatste toonde zich een goed verliezer door na afloop de tegenstander uitgebreid te feliciteren. Adriaanse glimlachte nog onveranderd minzaam. Go Ahead stond op dat moment gelijk met Ajax bovenaan. Er waren nog twee wedstrijden te spelen, waarvan een tussen beide koplopers. Bij de Eagles zwaait Jan Derks de scepter, de ex-bondscoach. Bij jong-Oranje had hij de meesten der Ajacieden al langs zien komen. Voor de wedstrijd was het dan ook ouwe jongens krentenbrood met zijn oude pupillen. Er werden handjes geschud, er werd op schouders gepord, er werden vriendschappelijke praatjes gehouden. "Derks deed er alles aan de jongens op een of andere manier te beïnvloeden," herinnert Bogaard. "Maar als het hem al gelukt is, dan de verkeerde kant op, want we wonnen met 4-1. En dat was nog maar een magere afspiegeling van de werkelijke krachtsverhoudingen." Emmen had in de laatste wedstrijd tegen Ajax nog één punt nodig om niet te degraderen. Ajax had reeds genoeg punten verzameld om kampioen te worden. Dat het heilige moeten er bij de Ajacieden af was, was duidelijk te merken volgens Bogaard. Een 2-0 voorsprong werd weggeven. Emmen speelde gelijk en handhaafde zich derhalve. De matige vertoning volgde op een week waarin de eindgesprekken werden gevoerd. Opnieuw een meer dan toevallige volgorde. Overigens mochten op een na alle spelers blijven. Zij schuiven door naar de Al. De A2 mocht niet promoveren en speelt volgend jaar dus in dezelfde klasse. Krachtsverschil De BI kon niet achterblijven en werd ook kampioen. De laatste serie wedstrijden verliep voorspoedig. Uit werd met 2-1 van Telstar gewonnen en thuis achtereenvolgens met 4-0 van Excelsior en met 2-0 van Sparta. De overmacht van de BI was bijna wanstaltig in deze competitie. Nummer twee, de stichting Feyenoord, bleef maar liefst vijftien punten achter. Leider Rolf Grotenboer voorziet dan ook weinig problemen als 'zijn' jongens volgend jaar in de A2 opnieuw moeten proberen kampioen te worden. "Nee," zegt hij, "de BI van vorig jaar is dit jaar immers in de A2 ook kampioen geworden. Het grootste verschil is dat ze dan weer tegen oudere jongens komen te spelen. Maar als je dit jaar ziet hoe groot het krachtsverschil is met de tegenstanders, dan moet dat geen probleem opleveren." Van deze BI hebben twee spelers te AJAX MAGAZINE JUNI 1996 139

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 139