was de Ajax-defensie volkomen de kluts kwijt en ontstonden er enkele hachelijke situaties. Toen iedereen tenslotte dacht dat de overwinning in de knip zat, scoorden de gasten, ver in blessuretijd, toch nog de gelijkmaker en daarmee was het lot van Ajax zaterdag bijna bezegeld. Tegen Kozakken Boys werd het dan definitief. Omdat de gastheren nog periodekampioen konden worden, troffen we een agressieve tegenstander, die al snel op 1-0 wist te komen uit een vrije schop. Na een half uur leek de wedstrijd beslist toen een goede combinatie tot 2-0 leidde, maar Said Ouaali bracht de spanning terug door een perfecte voorzet van Jerry van Haagen binnen te tikken (2-1). Toen Kozakken Boys kort na de thee de stand naar 3-1 tilde was het verhaal voor Ajax uit. Dennis van der Berg benutte nog wel een strafschop, maar verder kwam Ajax niet meer (3-2). We zullen het komende jaar helaas weer een trapje lager moeten beginnen, maar evenals de vorige keer gaan we ervan uit dat we snel zullen terugkeren op het hoogste niveau. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Na de 2-0 winst op Volendam (doelpunten van Vos en Pronk) en het verlies van de naaste concurrent stond Ajax 2 acht punten los en moesten uit de resterende vier wedstrijden nog vijf punten behaald worden voor het kampioenschap. Dat lukte - met enige moeite. De zware partij tegen DOVO 2 werd onder zomerse omstandigheden gespeeld en daar had vooral Ajax last van. De spelers leken niet vooruit te branden. In de eerste helft, waarin DOVO het beste van het spel had, werd niet gescoord. Tegen de verhouding in kwam Ajax na de thee op voorsprong door een juweel van een lob van Pronk. De vreugde was van korte duur. Door slordig verdedigen stond het drie minuten later weer gelijk. Daarna stak bij Ajax het gemopper op elkaar van voor rust de kop weer op en werd niet meer gescoord. Directe concurrent Spakenburg liet op een zeer slecht, Ajax onwaardig veld zien dat kampioen worden niet vanzelf gaat. In alles, en vooral het afstraffen van persoonlijke fouten in de Ajax-verdediging waren de bezoekers beter. Bij rust stond het al 0-2, in de tweede helft werd het zelfs 0-4. Spakenburg liet toen de teugels wat vieren, waar Pronk tweemaal van profiteerde. De hoop op een beter resultaat bleek ijdel toen Ajax' laatste man in de fout ging, waardoor Spakenburg met een verdiende 2-5 overwinning naar huis kon. Uit tegen WOG mocht derhalve beslist niet verloren worden. Een sterk spelend Ajax schiep zich enige mogelijkheden maar benutte ze niet. Een van de spaarzame aanvallen van WOG had, zoals dat vaak gaat, wel resultaat. Na rust was het Bragonje die eerst na een fabuleuze actie Poublon in staat stelde de gelijkmaker te scoren en vervolgens zelf de winnende goal voor zijn rekening nam. Na de zwaar bevochten maar zeer verdiende overwinning scheidde nog slechts één punt Ajax 2 van het kampioenschap. De kampioenswedstrijd, twee dagen later op het uitstekende veld van WGA tegen SDVB 2, liet aan duidelijkheid niets te wensen over: 6-1 door doelpunten van Vos (3), Bragonje en Poublon (2) en een fout in de defensie. Het behaalde kampioenschap is te meer bijzonder omdat Ajax 2 voor het eerst uitkwam in de reserve eerste klasse. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland bleken geen varkentjes die Ajax wel even kon wassen. Van Quick Boys 2 werd met 3-1 en van Drachtster Boys met 2-1 verloren. Met een 2-0 overwinning op Bennekom werd de eer gered. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Het is dan toch gelukt. Na een 2-0 overwinning op Loosdrecht werd Ajax zaterdag 3 kampioen. Het elftal promoveert naar de reserve le klasse. Over de kampioenswedstrijd kunnen we kort zijn. Na een spoedige 1-0 voorsprong en veel gemiste kansen duurde het tot vijf minuten voor tijd voor eindelijk 2-0 gemaakt werd. Kort daarna kon het feest beginnen. Later werd dat in Claus Party House in Hoofddorp nog eens dunnetjes overgedaan. Bij en tegen De Geuzen, dat op de tweede plaats stond, werd het een leuke wedstrijd met onze keeper Dijkstra in de spits. Mede door een doelpunt van hem keerde Ajax met een 0-3 overwinning huiswaarts. De laatste thuiswedstrijd, tegen DOSC uit Den Dolder, ging niet door omdat de tegenstander vanwege een tekort aan spelers afbelde. Een schande, maar waar. De laatste wedstrijd was in Nieuwegein tegen Geinoord. Na het kampioenschap was de inspiratie er niet meer, met een 4-2 nederlaag als gevolg. Op een toernooi bij FC Purmerend verloor Ajax 3 twee wedstrijden en won het er een. Het was van onze kant geen beste vertoning. De vriendschappelijke wedstrijd tegen een ploeg uit Toulouse, die met 4-1 werd gewonnen, was daarentegen een waardige afsluiting van een mooi seizoen. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Het doet ons deugd de lezer te kunnen melden dat het elftal (beter: het team) van Ajax zaterdag 4 zich andermaal naar een kampioenschap heeft gevoetbald. Wie zich het begin van het voetbaljaar herinnert, weet dat de verwachtingen niet extreem hoog gespannen waren. Eerder was er sprake van ontspanning. Het resultaat was minder belangrijk. Maar die instelling bleek zo weinig des Ajax' dat het mislukte. Ajax zaterdag 4 wilde winnen. Elke wedstrijd weer. Zeker nadat er een wedstrijdje verloren was, zorgde de droefenis daarover voor nieuwe motivatie. Na een uitermate enerverend seizoen, waarin een zware wissel werd getrokken op de voetballers, bleek Ajax bovenaan de ranglijst te staan. Weer kampioen, de pioniers hebben het 'm weer geflikt. Een beetje tegen beter weten in, want hoe moet dat nu volgend jaar, in een nog zwaardere afdeling, tegen nog fittere tegenstanders? Erg lang werd bij dit toekomstbeeld niet stilgestaan. Het was tijd voor verpozing en die vond het vierde elftal in Putten. Daar werd de jaarlijkse saunadag andermaal een stomend succes. Het overzomeren (en overpeinzen) kan nu beginnen. De Grote Droom kan over een paar maanden verwezenlijkt worden. En die Grote Droom is om eens in de Amsterdam Arena te kunnen spelen. Zeker voor een old soldier als Joop de Vries moet dat een prachtige mijlpaal zijn. David Endt AJAX MAGAZINE JUNI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 136