Een degradatie en drie kampioenschappen Zaterdagafdeling Foto Louis van de Vuurst De geschiedenis herhaalt zich. Evenals twee jaar geleden heeft Ajax het in de eerste klasse niet kunnen redden en net als destijds bleef het tot de laatste competitiewedstrijd spannend. De opgelopen achterstand uit de eerste seizoenhelft bleek echter weer net te groot. De andere drie zaterdagelftallen vierden het kampioenschap. Tegen Achilles Veen speelde Ajax' eerste zaterdagelftal een van de meest sensationele wedstrijden van het seizoen. Achilles stond na een half uur op 0-2 en kreeg zelfs levensgrote kansen op een nog grotere voorsprong. Dennis van der Wal was echter in topvorm. Toen Patrick Schuurman tegenscoorde was het gedaan met het overwicht van Achilles Veen en vijf minuten later was het al 2-2. Jerry van Haagen ging op rechts goed door en zijn voorzet werd door Imro Wielkens knap ingekopt. Op slag van rust werd het ook nog 3-2 uit een identieke aanval, waarbij door een Achilles-speler in eigen doel werd gekopt. Direct in de tweede helft werd Patrick Schuurman gevloerd binnen de zestien-meterzone en dat leverde Achilles een rode kaart en Ajax een penalty op. Imro Wielkens maakte vanaf de stip geen fout. Achilles was verslagen en Ajax kon doen wat het wilde. Jerry van Haagen scoorde met een fraai schot in de kruising 5-2 en Patrick Schuurman maakte na een prima solo het halve dozijn vol (6-2). In Zeeland tegen Kloetinge waren we weer eens fysiek de mindere ploeg. Bovendien was het knollenveld waarop gespeeld werd, niet in Ajax' voordeel. Ons team had geen antwoord op de lange halen van de Zeeuwen en moest toezien hoe Kloetinge met 2-0 aan de goede kant van de score bleef. Thuis tegen Valleivogels werd het geen al te fraaie wedstrijd, maar dat mocht gezien de stand ook geen bevreemding wekken. Voor de rust liet Ajax een ideale kans verloren gaan toen Adil Malouk onderuit werd gehaald. Jerry van Haagen wist de toegekende penalty echter niet te verzilveren. Na de rust ging bij Ajax het tempo omhoog en ging er ook meer dreiging van het spel uit. Dat leidde een kwartier voor tijd tot de openingstreffer. Arno Stobbelaar stuurde Adil Malouk de ruimte in en deze verraste de goalie, die te ver voor zijn doel stond, met een fraaie lob. Tien minuten later was Adil Malouk opnieuw succesvol. Said Ouaali brak over de linkerzijde uit en bediende zijn meegekomen ploegmaat op de juiste wijze (2-0). In dezelfde minuut nog kwam Valleivogels terug tot 2-1. Er volgden nog een aantal spannende minuten, maar Ajax gaf de winst niet meer uit handen. In Veenendaal, tegen GVW, was het veld opnieuw dramatisch slecht en maakte Ajax een ontredderde indruk. Het werd uiteindelijk 3-1. De enige Ajax-goal kwam op naam van Paulo Meijndershagen, maar dat was al lang in blessuretijd. Op het hoofdveld van het Ajax-stadion was Zwart Wit '28 de volgende tegenstander. In de achttiende minuut had Patrick Schuurman succes. Hij kapte fraai twee tegenstanders uit en passeerde de verraste Rotterdamse doelman. Zwart Wit kreeg geen enkele uitgespeelde kans, maar kwam kort voor rust toch op gelijke hoogte. Een afstandsschot verdween over de te ver voor zijn doel staande Dennis van der Wal in het net. Die tegengoal ondermijnde het zelfvertrouwen van Ajax. Een kwartier voor tijd kwam de in de lucht hangende tegentreffer (1-2). De thuiswedstrijd tegen Barendrecht was een wat saaie vertoning omdat de tegenstander gekomen was om een punt te halen en massaal in de verdediging ging. Ajax had moeite met deze speelwijze en wist zich maar sporadisch kansen te scheppen. In de tweede helft werd Ajax dwingender en ging het tempo omhoog. Na een kwartier werd het verdiend 1-0 door topscorer Patrick Schuurman. Hierna 135

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 135