maar die werd na een kwartier gewisseld. In de 57ste minuut kwam Ajax door een penalty op voorsprong. Keeper Kooistra liep Andrei Demtchenko tegen de grond en vervolgens benutte Eli Louhenapessy de toegekende strafschop. Daarna gebeurde er niet veel meer dan dat in de blessuretijd een in een scrimmage gescoord Heerenveen-doelpunt werd afgekeurd vanwege een overtreding tegen Casper Nelis. Ajax kon zich derhalve, blij met met de overwinning maar niet met het vertoonde spel, op gaan maken voor de kampioens wedstrijd tegen Sparta. Gretig Door de ervaringen in eerdere wedstrijden tegen Sparta, waarbij het fysieke doch correcte spel van Sparta vaak de overhand had, was Ajax thans gretig en liet het Sparta zijn tanden zien. De Rotterdammers moesten heel diep gaan om Ajax van het scoren af te Foto Louis van de Vuurst houden en dat leidde ertoe dat zij reeds in de eerste helft twee spelers wegens blessures moesten vervangen. Toch werd er in de eerste helft niet gescoord en was het aan een fout van invaller Baslanti te wijten dat Sparta op achterstand kwam. Hij verdedigde slecht uit, waardoor Robert Gehring hem de bal afhandig kon maken en Dave van den Bergh kon aanspelen. Die soleerde het strafschopgebied in en op zijn schuiver had keeper Van der Geest geen antwoord: 1-0. In de 72ste minuut had Ali El Kattabi, die naar Heerenveen vertrekt, de mogelijkheid om Fred Grim te passeren, maar zijn inzet was een gemakkelijke prooi voor Fred. Na het laatste fluitsignaal kon Ajax op het veld uit handen van de heer Van Holten van de KNVB de kampioensschaal in ontvangst nemen en werden de spelers door André Kraan gelukgewenst met het zoveelste behaalde kampioenschap, mede namens het bestuur van Ajax, dat in de kleedkamer aanwezig was om de spelers van harte te feliciteren. Het kampioenschap werd behaald zonder dat een enkele nederlaag werd geleden en de jongens waren van plan om in navolging van Ajax 1 in het seizoen 1994- 1995 ook de resterende wedstrijden zonder nederlaag af te sluiten. Helaas is deze missie niet gelukt doordat de tegenstanders, die in degradatiegevaar verkeerden, veel spelers uit het eerste elftal inzetten. Tegen Roda JC en FC Twente werden twee nederlagen geleden en de laatste wedstrijd tegen FC Utrecht werd met winst afgesloten. Wij kunnen met enige trots vaststellen dat Ajax erin geslaagd is het kampioenschap te behalen, ondanks de vele wisselingen die het hele jaar in het elftal moesten worden toegepast. Terecht merkte Gerard van der Lem na afloop in de kleedkamer op, dat wij met een eigen selectie van slechts negen man erin geslaagd zijn de tegenstanders mijlen ver achter ons te laten. Vele malen moesten wij een beroep doen op A- junioren, die zich geweldig van hun taak kweten en hoop geven voor onze toekomst. Verder moesten spelers uit de A- selectie, die bijvoorbeeld herstellende waren van hun (langdurige) blessures, trachten wedstrijdritme op te doen in het tweede elftal. Op grond van de ervaringen van dit jaar is de technische staf voornemens om de selectie het volgende jaar met nieuwe en jonge spelers uit te breiden tot tenminste vijftien spelers. Afscheid Zoals elk jaar nemen een paar spelers afscheid van Ajax. Ditmaal zijn het twee spelers die jarenlang bij Ajax hebben gespeeld. Danny Landzaat gaat zijn geluk bij MW beproeven en Ignacio Tuhuteru is reeds actief in de Chinese competitie. Twee spelers, die uitstekend bij Ajax hebben gepresteerd, doch naar de mening van de technische staf net te kort komen voor de absolute top. Wij gunnen deze spelers bij hun nieuwe vereniging heel veel succes. Naast de competitie heeft Ajax ook nog deelgenomen aan de Districtsbeker, maar door het drukke programma heeft Ajax na het behalen van het kampioenschap, waardoor deelname - aan de Amstel Cup verzekerd is, besloten niet verder hieraan deel te nemen. Winnaar van het Challenge Toernooi werd ditmaal Lisse door een 3-1 overwinning op Ajax. Tweede werd IJsselmeervogels en derde Kozakken Boys. Door een andere opzet van het bekerprogramma voor tweede elftallen zal het Challenge Toernooi volgend jaar niet worden gehouden. Volgend jaar zullen de wedstrijden op ons nieuwe sportcomplex de Toekomst worden gespeeld en wij gaan ervan uit dat onze nieuwe omgeving de spelers zal inspireren om het landskampioenschap wederom te behalen. 132 AIAX MAfiA7INF IIINMWfi

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 132