Overtuigend kampioenschap Ajax 2 door Herman Bosschieter Voordat de kampioenswedstrijd tegen Sparta gespeeld moest worden, zette Ajax tegen Feyenoord en Heerenveen zijn zegereeks onverminderd voort. Op een bijna onbespeelbaar veld wist Ajax van Feyenoord met 1-2 te winnen. Goed spel was onmogelijk, omdat het veld bijzonder hobbelig was. Ondanks deze handicap wist Ajax zich in de eerste twintig minuten drie uitstekende kansen te creëren, die niet werden benut. Hoewel het in het eerste half uur alles Ajax was wat de klok sloeg, was het Feyenoord dat in de dertigste minuut de score opende. Kliouev schoot in na een voorzet van Petta en via de kluts kwam de bal voor de voeten van Obiku, die geheel vrijstaand voor Fred Grim via de binnenkant van de paal 1-0 scoorde. In dezelfde minuut viel de gelijkmaker. Via Dave van den Bergh kwam de bal bij Robert Gehring terecht en die maakte met een strak schot 1-1. Even later kreeg Eli Louhenapessy een riante mogelijkheid om Ajax op voorsprong te zetten. Net buiten het strafschopgebied zette hij heel slim een blok, waardoor hij vrij voor de keeper kwam, doch in plaats van een schot op doel te lossen, wilde Eli met een stiftbal de keeper in de luren leggen, maar dit mislukte. In de veertigste minuut was het wel raak. Danny Landzaat verzond een diepe pass op Dennis Schulp. Met duw- en trekwerk trachtten de Feyenoord-verdedigers Dennis Schulp van scoren af te houden, maar dat lukte hen niet. Hij wist zich aan zijn tegenstanders te ontworstelen en scoorde beheerst 1-2. Feyenoord had voor rust de kans om de stand weer gelijk te trekken. Uit een aanval, die wederom werd ingezet door Petta, kwam de bal bij Pascale maar zijn schot ging, buiten bereik van Fred Grim, langs de verkeerde kant van de paal. In de tweede helft zakte de wedstrijd tot een bedenkelijk niveau, wat geheel te wijten was aan de onbespeelbaarheid van het terrein. Ajax hoefde niet meer zo nodig en Feyenoord kon het niet opbrengen om echt gevaarlijk te worden. De wedstrijd werd professioneel uitgespeeld en Ajax kon zich voorbereiden op de uitwedstrijd tegen Heerenveen. Mager, maar nuttig Vorig jaar betekende het gelijke spel tegen Heerenveen dat het landskampioenschap verspeeld werd. Dit keer liet Ajax het niet zo ver komen en werd het een weliswaar magere, maar desalniettemin nuttige 2-1 overwinning voor Ajax. Heerenveen was na de 5-0 nederlaag in de thuiswedstrijd niet genegen om zich wederom te laten afslachten door Ajax. Het was een wedstrijd, waarin door beide partijen veel foutieve passes werden verzonden, wat het spel niet ten goede kwam. Doordat Ajax Foto Louis van de Vuurst weinig tempo in zijn spel bracht en er te weinig beweging in de ploeg was, werd het Heerenveen bijzonder gemakkelijk gemaakt zich steeds te organiseren. Vanuit de hechte defensie van Heerenveen werd de bal vaak met lange halen naar voren gebracht, veelal in de richting van Erik Regtop, die aan de basis stond van de 1-0 voorsprong. Met de bal aan de voeten dribbelde hij tot in het strafschopgebied en er restte Mario Melchiot niets anders dan Regtop onreglementair te stoppen. De scheidsrechter kende Heerenveen een penalty toe, die werd benut door Hellinga. Er deden zich voor Heerenveen enkele mogelijkheden voor om de voorsprong uit te bouwen, maar deze werden, mede door het voortreffelijke keeperswerk van Casper Nelis, niet benut. Vlak voor rust werd het 1-1. Kiki Musampa gaf een pass op Dave van den Bergh, wiens voorzet door Dennis Schulp werd doorgekopt naar Andrei Demtchenko, die 1-1 inkopte. In de tweede helft werd aan Heerenveen- zijde Zuurman vervangen door het talent Mark Nygaard, die voor het eerst mocht meespelen na een langdurige blessure. Na de rust maakte Heerenveen, in tegenstelling tot in de eerste helft, het Ajax niet echt moeilijk meer. De enige die voor enig gevaar kon zorgen, was Erik Regtop, AJAX MAGAZINE JUNI 1996 131

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 131