consistent beleid weet eigenlijk iedereen waar men aan toe is. Als wij bij een grote manifestatie het spelerscollectief willen hebben, zegt het bestuur: 'Prima, maar Van Gaal moet het goed vinden.' Als dat dan niet het geval is, is dat even lastig en jammer, maar heb ik daar begrip voor. En als dan aan het eind van de avond toch nog Danny Blind, Nwankwo Kanu en Finidi George komen, zeg ik: 'Kijk, het zijn ze dan wel niet allemaal, maar toch....' Je merkt bij Ajax aan alles dat het bestuur de railsen uitlegt en dat het voetbalbedrijf onder leiding staat van Louis van Gaal. Ik vind dat uniek, echt uniek, die scheiding van het bestuurlijke enerzijds en het voetbalbedrijf en de jeugdopleiding met de doorstroming van spelers uit eigen kweek naar het eerste elftal aan de andere kant. En dat beide verzameld in een vereniging." Toekomstmuziek De ontwikkelingen in medialand zijn voor Sony natuurlijk interessant om te blijven volgen, maar volgens Gerard ten Velden wel vanaf de zijlijn omdat Philips deelnemer is aan het sportkanaal. "Het wordt pas interessant voor ons als men gaat uitzenden in breedbeeld want dat is voor ons en Philips een groeimarkt. Zo zie je maar dat je met je collega-concurrent toch nog een gezamenlijk belang kunt hebben." Dat is toekomstmuziek voor Sony. Letterlijk en figuurlijk. De komende jaren zal de commercie volgens Van Grondelle langzamerhand een steeds grotere grip krijgen op de sport. "Maar," zegt hij er onmiddellijk achteraan, "dat is niet negatief bedoeld. Wij proberen aan de hand van ons sponsorcontract het maximale eruit te halen en ons altijd de vraag te stellen: wat heb ik eraan voor mijn eigen merk? We hebben weieens AZ gesponsord, we zijn korte tijd hoofdsponsor van de KNVB en hei Nederlands elftal geweest en nu dan co- sponsor van Ajax. Wij kijken naar zaken die bij ons passen en zoeken het dan eerder in projecten dan in individuen. En dat hoeft zelfs niet altijd sport te zijn omdat ook cultuur een prima medium kan zijn, maar dan ben je meer in de breedte bezig. Je kunt alleen niet alles tegelijk. Zelf hebben we één keer per jaar een Sony Golf Cup met zo'n 250 klanten en we zijn sponsor van de Dutch Golf Open. Maar verder, nee... met Ajax zijn we heel tevreden en volgend seizoen wordt het allemaal nog veel mooier met een museum en een theater in de buurt van het stadion zodat er allerlei combinaties zijn te maken en het alleen maar leuker en spannender wordt." 118 AJAX MAGAZINE JUNI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 118