toen wij probeerden hoofdsponsor van Ajax te worden. Uiteindelijk is ABN Amro dat geworden, maar als ooit ABN Aron ermee zou willen stoppen en wij zouden de kans krijgen het hoofdsponsorschap over te nemen zeggen wij volmondig: ja! Dat is bij de club ook bekend. Wij zouden het alleen al willen omdat de mogelijkheden die je dan krijgt veel groter worden. Dan kun je nog meer werken aan je imago. Nu mag je adverteren met bijvoorbeeld de breedbeeldtelevisie en de spelers van Ajax, je hebt je sponsorseats, je kunt relaties uitnodigen tot een bepaald maximum, er is de boarding langs het veld en dat is het. Wij willen graag wat meer. Maar we weten ook dat je dan praat over heel andere budgetten." Volgende stap "De club is de laatste zes jaar enorm gegroeid," gaat Jan van Grondelle verder, "met allemaal kanjers, zowel op de mat als ernaast. Het zal niet meevallen om alles stabiel te houden en niet terug te vallen als je alles al hebt gewonnen. Dat is heel erg moeilijk. De volgende stap is de Arena. Ajax gaat daar een tweede dimensie in. En wij gaan mee. We hebben een sky-box en we zijn met Ajax aan het bekijken of we iets kunnen betekenen op het gebied van faciliteiten met betrekking tot de programma's op de grote beeldschermen in het stadion. Maar er komen ook meer mogelijkheden op het gebied van relatiemarketing vergeleken met de situatie in het oude Olympisch stadion. Nu nodigen wij onze gasten eerst bij Sony uit om in het restaurant wat te eten en te drinken waarna we met de bus naar het stadion gaan, om na de wedstrijd hier weer terug te komen en met een bitterballetje en een biertje op breedbeeldschermen nog een keer van de hoogtepunten van de wedstrijd op de video te genieten. Dat werkt prima en iedereen is altijd laaiend enthousiast. Bij reguliere thuiswedstrijden doen we het wat anders. Dan nodigen we mensen uit van het rayon waar de tegenstander vandaan komt. Zo kan iemand uit Groningen zijn eigen club in de Meer tegen Ajax zien spelen." In de Amsterdam Arena zullen er volop mogelijkheden zijn voor Sony om zich ook op muzikaal gebied te profileren. Gerard ten Velden ziet het duidelijk voor ogen. "We zitten in de gelukkige omstandigheid dat Ajax de laatste jaren zo goed presteert. De vraag is alleen: kan het nog beter en kan alles op een nog hoger niveau? In onze ogen wel. Straks gaan we echt met z'n allen naar de Amsterdam Arena, waar veel meer mogelijkheden zijn en waar ook een andere tak van ons bedrijf, Sony Music, kan floreren met artiesten als Bruce Springsteen, Michael Jackson, Maria Carey en Gloria Estafan. Het is niet alleen voetbal wat ons interesseert. We houden ons ook met andere evenementen bezig, en ook die kunnen in de Arena plaatsvinden." Toch voert het voetbal op dit moment de boventoon en is Sony overal langs de velden te vinden. In elk stadion, behalve bij PSV want dat wil Philips niet, staat wel dat kleine bord met die grote naam. En op strategisch goede plekken waar de naam optimaal in beeld komt. Jan van Grondelle: "Wij weten exact hoeveel minuten wij per jaar op de televisie verschijnen. Iedereen kent ons en toch weten maar weinig mensen dat Sony sponsor van Ajax is. Althans, dat zou blijken uit enquêtes, hoewel de betrouwbaarheid daarvan ook wel eens te wensen overlaat. Jaren geleden werd na een thuiswedstrijd van Feyenoord aan bezoekers gevraagd welke reclameborden men langs het veld had gezien. Een aantal noemde Sony, terwijl wij daar toen nog helemaal geen borden hadden staan. Bij de mensen leeft kennelijk iets van: het zullen wel een paar bekende merken zijn. De vakhandel, onze belangrijkste relatiekring, weet in ieder geval wel dat wij sponsor van Ajax zijn en daar gaat het ons hoofdzakelijk om." Als sponsor is Sony zeer tevreden over Ajax. Niet alleen vanwege de prestaties, maar ook vanwege de manier waarop Ajax met de sponsor omgaat. "Want wij willen altijd meer dan eigenlijk kan," moet Jan van Grondelle toegeven. "Maar door een AJAX MAGAZINE JUNI 1996 117

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 117