Ajax en Sony Sponsorvrienden foto's Louis van de Vuurst Radio, video, televisie, CD's, het hoort allemaal bij Ajax. 'Ajax op muziek' is een populair item op de Amsterdamse televisiezender AT5, tal van artiesten uit de muziekwereld zijn niet meer weg te denken uit de cultuur van de club. Straks zal in de Amsterdam Arena op grote beeldschermen van alles te zien zijn waar mogelijk de sponsor bij betrokken is. Het is daarom niet verwonderlijk dat Sony, vanaf 1991 sponsor van Ajax, het contract in 1995 met vijfjaar heeft verlengd. En als het aan president-directeur Gerard ten Velden en adjunct-direkteur Jan van Grondelle ligt is zelfs een hoofdsponsorschap niet uitgesloten als ABN/AAARO het ooit welletjes vindt. De relatie tussen Sony en Ajax dateert al van begin jaren zestig, toen beide organisaties nog min of meer in de kinderschoenen stonden vergeleken met de situaties waarin zij zich thans bevinden. Sony betrok drie jaar geleden een schitterend pand aan de Schipholweg in Badhoevedorp, na eerst te hebben gepionierd in en rond Amsterdam, terwijl Ajax op het punt staat te verhuizen naar de Toekomst en de Amsterdam Arena. Men zou het bijna vergeten, maar nog niet eens zo heel lang geleden lag alles op het gebied van sponsoring nog zo heel anders. "Met een aantal andere sponsors waren we laatst op weg met de bus naar Dortmund," herinnert Jan van Grondelle zich. "Tijdens de rit werden oude tapes vertoond van een training van Ajax waarop ik onze vroegere borden langs het veld zag staan. 'Sony' stond er, in zwart-wit en met een transistorradio erbij. Dat was nog geen sponsoring, maar wel een heel vroege vrijage tussen Sony en Ajax, die vooral tot stand kwam omdat ons bedrijf zijn roots heeft in Amsterdam, waar Anton Brandsteder in 1961 met Sony is begonnen. Als echte Ajax-fan en penningmeester van de club heeft hij nogal wat voor en met Ajax gedaan. Daaruit is uiteindelijk het sponsorcontract voortgekomen." "Niet onbelangrijk is ook de langdurige vriendschap geweest tussen Jaap van Praag en Anton Brandsteder," vult Gerard ten Velden aan. "Die was er al vanaf de "Toppers door Tijn Middendorp 114 AJAX MAGAZINE JUNI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 114