Champions League ||p^ Woensdag 17 april 1996 Panathinaikos - Ajax 0 - 3 (0-1) Stadion Spiros Louis, Athene 75.000 Scheidsrechter: Garcia Aranda (Spanje) Panathinaikos:Wandzik; Apostolakis, Markos (85. Lagonikakis), Georgiadis, Kalitzakis, Kolitzidakis; Borelli, Kapouranis, Donis; Warzycha, Maragos (73. Nioplias). Trainer: Juan Ramon Rocha Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer; Silooy (72. Wooter); Ronald de Boer, Litmanen, Davids (86. Scholten); Finidi, Kanu, Bogarde. Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 4. 0 - 1 Litmanen, 77. 0 - 2 Litmanen, 85. 0 - 3 Wooter Commentaar Louis van Gaal: "Het is gebleken dat de geest toch sterker is dan het lichaam. Toen ik laatst zei dat de batterij leeg was, was dat geen onzin. Hij is leeg. Maar gelukkig konden de spelers zich voor deze wedstrijd weer opladen." Danny Blind: "We wisten in de rust dat de kans reëel was dat het eerder 2-0 dan 1-1 zou worden. De eerste helft hebben we, behoudens een korte fase na een half uur, gedomineerd, drie tot vier kansen gecreëerd. We mochten dit niet meer laten glippen. Dit is fantastisch, vooral omdat wij een achterstand hebben moeten wegwerken. Als we in Amsterdam met 3-0 hadden gewonnen, was de stemming minder euforisch geweest." Bijzonderheden In de andere halve finale verliest Juventus met 3-2 bij Nantes. Juventus gaat, dankzij de eerdere 2-0 zege, door naar de finale. Bij Ajax ontbreekt de aan de knie geopereerde Patrick Kluivert. Hij is op maandag 15 april in het VU-ziekenhuis via artoscopie geholpen aan een kapotte buitenmeniscus van zijn linkerknie. Michael Reiziger krijgt de gele kaart. Dat is zijn tweede in het toernooi, \yaardoor hij de eindstrijd in Rome zal moeten missen. Door zijn twee doelpunten is Jari Litmanen de leider in het schutterklassement geworden met acht doelpunten. Onder 75.000 toeschouwers zitten ruim twaalfhonderd Ajax-aanhangers.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 97