Champions League Woensdag 3 april 1996 Ajax - Panathinaikos 0-1 (0-0) Olympisch stadion, Amsterdam 42.200 Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Panathinaikos: Trainer: Scoreverloop: Laszlo Vagner (Hongarije) Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Litmanen (76. Musampa), Kluivert, Davids; Finidi, Kanu, Ronald de Boer. Louis van Gaal Wandzik; Georgios S. Georgiadis, Ouzounidis, Kalitzakis, Kapouranis; Donis, Apostolakis, Kolitsidakis, Maragos (63. Georgios H. Georgiadis); Borelli (84. Markos), Warzycha (90. Nioplias). Juan Ramon Rocha 87. 0 - 1 Warzycha Bijzonderheden Ajax verliest voor het eerst na 22 internationale ontmoetingen een wedstrijd. Bij Ajax keert Michael Reiziger na een langdurige spierblessure terug in de opstelling. Scheidsrechter Vagner geeft geel aan Ajacied Reiziger en aan Panathinaikos-speler Georgios S. Georgiadis. In de andere halve fmale wint Juventus in Turijn met 2-0 van Nantes. Commentaar Juan Ramon Rocha: „Hoewel wij hier hebben gewonnen blijft Ajax in mijn ogen de favoriet voor het bereiken van de finale. Het blijft de beste ploeg van Europa en heeft daarom de meeste kans om de eindstrijd te halen." Louis van Gaal: „Elke wedstrijd beïnvloedt de andere. De nederlaag tegen Roda JC was van invloed op vanavond. Ik ben bang dat Roda en Panathinaikos doorwerken in het paasweekeinde. Wij zullen karakter moeten tonen, anders eindigt dit seizoen in een enorme deceptie." Danny Blind: „Met de kwaliteiten van Panathinaikos zit het wel goed, dat hebben wij allemaal kunnen zien. Daarom was er met een 0-0 nog wel te leven geweest. Nu zullen wij weer tegen een muur oplopen. De laatste jaren hebben wij echter bewezen ook uit veel te kunnen. Daarom geloven wij er nog zeker in." 72

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 96