5 6 7 5. Scheidsrechter: Roda JC: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Ajax: Trainer: NAC: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: PSV: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Zaterdag 30 maart 1996 Roda JC - Ajax 2 - 0 (2-0) Kaalheide, Kerkrade 14.300 Roelof Luinge Hesp; Senden, Ooijer, De Koek, Trost; Doomernik, Van de Luer, Van Galen; Heeren (76. Zafarin), Babangida (89. Canale), Mores. Huub Stevens Van der Sar; Silooy (74. Landzaat), Blind, Frank de Boer, Bogarde; Litmanen, Kluivert (79. Demtchenko), Musampa; Finidi, Kanu, Hoekstra (74. Van den Bergh). Louis van Gaal 17. 1 - 0 Babangida, 35. 2 - 0 Doomernik Zaterdag 6 april 1996 Ajax - NAC 2 - 0 (2-0) Ajax-stadion, Amsterdam 19.611 Theo van Egmond Van der Sar; Silooy (69. Litmanen), Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Kluivert (77. Scholten), Davids; Finidi, Kanu, Hoekstra. Louis van Gaal Karelse; Atmodikoro, Van der Weerden, Van Burik, Vidmar; Gaasbeek, Lokhoff, Brusselers; Scheepers, Arnold, Oostrom (6. Van Gesthuizen). Wim Rijsbergen 19. 1 - 0 Ronald de Boer, 45. 2 - 0 Kanu Maandag 8 april 1996 PSV - Ajax 1 - 1 (1 -0) Philips-stadion, Eindhoven 30.045 Mario van der Ende Waterreus; Van der Weerden, Stam, Valckx, Numan; Vink, Wouters, Jonk (34. Zenden), Cocu; Eijkelkamp (47. Gudjohnsen), Nilis. Dick Advocaat Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Kluivert, Davids; Finidi, Kanu (78. Wooter), Hoekstra (76. Litmanen). Louis van Gaal 40. 1 - 0 Nilis, 54. 1 - 1 Hoekstra Roda JC - Ajax Bijzonderheden Ajax treedt aan zonder de geblesseerden Overmars, Reuser en Wooter. Uit voorzorg wordt Ronald de Boer rust gegund. Jari Litmanen reist wel mee, maar neemt plaats op de reservebank. Marcio Santos hoort niet tot de selectie, de Braziliaan krijgt een tweetal dagen rust na zijn herstelarbeid. Patrick Kluivert krijgt zijn derde gele kaart in deze competitie. Na al in internationaal verband voor Ajax 1 te hebben gespeeld maakt verdediger Danny Landzaat zijn competitiedebuut in het eerste elftal. Voor de tweede keer in deze competitie komt Ajax niet aan scoren toe. Concurrent PSV maakt op dezelfde avond geen fout en wint in Tilburg met 5-2 van Willem II. Na woensdag met Rusland onder 21 vriend schappelijk te hebben gespeeld tegen Ier land is Andrei Demtchenko weer beschik baar. Commentaar Louis van Gaal: „Soms moetje prioriteiten stellen. Een aan tal spelers is aan rust toe. Dan moet je een keuze maken. Als ik Ronald de Boer, Davids en Litmanen had laten spelen, was de kans groot geweest dat zij geblesseerd waren ge raakt. Woensdag en in het paasweekend wachten nieuwe zware wedstrijden. We zijn daardoor wel gedwongen keuzes te maken." Huub Stevens: „Wij kregen Ajax precies op het juiste mo ment op bezoek. Want de finale van de Champions League lonkt voor de Amster dammers en bovendien hebben ze in de competitie een riante voorsprong. Als het dan even niet loopt, geven de spelers het in zo'n situatie gemakkelijk op. Dat weet ik maar al te goed uit mijn eigen ervaring als voetballer." Edgar Davids tegen NAC...

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 94