2. 3. 4. Volendam - Ajax Bijzonderheden Voor het eerst in dit seizoen komt Ajax in een competitiewedstrijd niet tot scoren. Volendam, de hekkesluiter op de ranglijst, heeft al 580 minuten niet meer gescoord. Bij Ajax maakt Jari Litmanen als invaller voor Edgar Davids zijn rentree na een langdurige periode van blessures. De Volendam-spelers Steur en Plugboer krijgen geel. Door het ontbreken van Danny Blind wordt het hart van de Ajax-verdediging gevormd door het duo Edgar Davids-Frank de Boer. Nwankwo Kanu verblijft in Nigeria waar hij zich met het Olympisch elftal van zijn land kwalificeert voor de Olympische spelen door ook de tweede wedstrijd van Zimbabwe te winnen (1-0). Op de avond voor Volendam - Ajax speelt PSV in Eindhoven met 0-0 gelijk tegen FC Utrecht. Na vijftien minuten verlaat Finidi het veld met een spierblessure in zijn rechterdijbeen. Commentaar Louis van Gaal: „De belasting is groot. Verder hebben de basisspelers te maken met mentale druk om te presteren. Zij hebben het gevoel dat zij iets extra's dienen te brengen. En dat terwijl er steeds bankzitters moeten worden ingebracht. En die zijn toch minder." „We hebben zes kansen gehad. Volendam één. Die had er nog in gekund ook. Voor hetzelfde geld hadden we kunnen verliezen. Maar het mag natuurlijk niet gebeuren dat we uit die zes mogelijkheden niet één goal maken." Ajax - Feyenoord Bijzonderheden De wedstrijd begint om 18.00 uur en wordt door de NOS live uitgezonden. Edgar Davids krijgt van scheidsrechter Uilenberg een gele kaart na een overtreding op Rob Maas. In de rust grijpen ME en politie in op het vak waar de Feyenoordsupporters zich bevinden. Die hebben zich in de eerste helft schuldig gemaakt aan verbaal geweld jegens Ajax en Patrick Kluivert in het bijzonder. Voor de wedstrijd verricht de politie twintig arrestaties. Ajax - Go Ahead Eagles Bijzonderheden Bij Ajax keert Danny Blind na zijn blessure terug in de basisopstelling. Dennis Schulp, aanvaller van Ajax 2, komt als invaller binnen de lijnen en maakt zijn debuut in het eerste elftal van Ajax. Uit Enschede, waar de wedstrijd FC Twente - PSV een half uur eerder begon, komt het nieuws dat PSV met 3-2 heeft verloren. De voorsprong van Ajax stijgt daardoor naar acht punten. Commentaar 's Middags speelt PSV in Groningen tegen FC Groningen en verliest met 1 -0. Daardoor breidt Ajax zijn voorsprong op de naaste concurrent uit tot vijf punten. Edgar Davids wordt uitgeroepen tot Man of the Match. Louis van Gaal: „Het is moeilijk te omschrijven waarom wij niet goed gevoetbald hebben. Er was veel beweging, we hadden een hoge balcirculatie. Ik denk dat het in de geest te gemakkelijk ging. We speelden dus eigenlijk te goed om kansen te creëren." Onder de belangstellenden die in het Olympisch stadion naar de wedstrijd kijken hoort ook Ruud Gullit. Ruim vijf maanden na zijn in Brazilië opgelopen achillespeesblessure maakt Marcio Santos zijn rentree in het elftal van Ajax. Hij speelt de laatste vijftien minuten als invaller voor Patrick Kluivert. Commentaar Marcio Santos: „Ik ben normaal gesproken rustig voor een wedstrijd maar toen de trainer zei dat ik mij moest gaan warmlopen, had ik het even te kwaad. Het is een geweldig gevoel om te weten dat je er weer bij hoort, dat je niet langer hoeft toe te kijken. Toch is er nog een lange weg te gaan voordat ik in vorm ben." Louis van Gaal: „In de eerste helft hebben wij slecht gespeeld en werden wij op het gebied van agressiviteit en concentratie door Feyenoord afgetroefd. In de tweede helft ging dat beter, al hebben wij niet over pech te klagen gehad." AJAX MAGAZINE MEI 1996 Over de kampioenskansen: „Ik ben er nog niet helemaal gerust op. Trouwens, als ik de media moest geloven, was PSV drie maanden geleden al kampioen. En zoals je weet geloof ik die graag." Patrick Kluivert was een van de doelpuntenmakers tegen Feyenoord.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 93