le apotheose Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Reiziger speelden op hun vertrouwde plek. Ook Borussia Dortmund kende personele problemen zodat in dat opzicht vooraf alles zo'n beetje in evenwicht was. De wedstrijd zelf was dat allerminst, want Ajax was heer en meester. Met een fantastische Edgar Davids 'op 4' werd het al snel 1-0, terwijl Patrick Kluivert in de tweede helft 2-0 scoorde op een manier zoals Marco van Basten deed in Hamburg tegen Duitsland tijdens het EK van '88. Een schitterende overwinning van onze ploeg (de zeventiende op rij), die zich al met anderhalf been in de halve finale mocht wanen maar zich ook afvroeg of nu 'het lek boven' was. De kritieken waren in ieder geval lovend. Ook van de Duitse pers. 'Ajax heeft voetballes gegeven' schreef Bild. "Ajax speelde gewoon perfect," zei de Duitse bondscoach Berti Vogts. 'De supporters waren al even onder de indruk van Ajax als de spelers van Borussia' schreef weer een andere krant. Trainingspartijtje In de competitie was PSV inmiddels dicht genaderd. Hoezeer de ploeg van Louis van Gaal gebrand is op de titel moest FC Twente aan den lijve ondervinden. Het werd met 6-1 naar Tukkerland teruggestuurd. De nieuwe trainer van FC Twente, Meier, sprak na afloop van een trainingspartijtje voor Ajax. Frank de Boer en Edgar Davids scoorden in de eerste helft 2-0, waarna Patrick Kluivert, Ajoupov met een eigen goal, Kiki Musampa en Peter Hoekstra de zes goals volmaakten. Het was vooral de wedstrijd van Peter Hoekstra, die zich helemaal in zijn element voelde op de linksbuitenplaats al was de aanpassing hem niet meegevallen. "Ik was toch wel wat gewend bij PSV, maar in het begin voelde ik me gebroken als ik thuiskwam." De gele kaart van Ronald de Boer was het enige minpuntje in deze prima wedstrijd. Hij moest het bekopen met een wissel en dat was opvallend. Opmerkelijk was ook dat Ronald de Boer, nu samen met Luc Nilis en Mare Overmars, wederom was genomineerd voor de verkiezing tot voetballer van het jaar 1995. De spelers kozen dit jaar de spits van PSV tot beste voetballer, Edwin van der Sar tot beste keeper en Patrick Kluivert tot het talent van het jaar. Michel van Oostrum, afkomstig uit de Ajax-school en nu uitkomend voor Emmen, werd gekozen tot speler van het jaar in de eerste divisie. Kortom, Ajax was weer ruim vertegenwoordigd. De lange reis naar Sittard was begin februari al gemaakt maar toen was het veld vlak voor tijd door sneeuwval onbespeelbaar geworden. Op woensdag 13 maart werd een tweede poging ondernomen. Door het grote aantal blessures konden Pim van Dord en Bobby Haarms het zich niet permitteren tegelijk met de ploeg af te reizen naar het zuiden. Zoveel werk was er aan de winkel (zes geblesseerden) dat de heren later per trein het Ajax-gezelschap achterna reisden. Vooral voor Bobby was dat pure nostalgie omdat in vroegere tijden Ajax de gewoonte had per trein en taxi's naar de uitwedstrijden te gaan. De wedstrijd zelf was niet groots en kende maar weinig hoogtepunten. Moeizaam, en zeer laat in de wedstrijd, kwam Ajax via Kanu tot scoren maar de voorsprong werd door Fortuna onmiddellijk teniet gedaan. Tegen het einde beroerde Sonny Silooy AJAX MAGAZINE MEI 1996 7

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 7