afgelastingen. Eind februari heeft Ajax de Europese Supercup in de wacht gesleept. In Zaragoza wordt op 6 februari met een 1-1 gelijkspel de eerste stap gezet op weg naar het winnen ervan. Dave van den Bergh maakt zijn debuut. In de return, die met 4-0 wordt gewonnen, debuteren Robert Gehring en Andrei Demtchenko in het eerste elftal. Slechts één competitiewedstrijd wordt in de koude maand februari gespeeld. Ajax - Heerenveen wordt 6-2. Peter Hoekstra speelt zijn eerste wedstrijd in de Meer, en scoort. Bij Ajax ontbreken Michael Reiziger, die samen met Edgar Davids de dag voor de wedstrijd betrokken was bij een verkeersongeluk, en Jari Litmanen, die nog niet fit is. Opvallende aanwezige in de hoofdmacht is Sonny Silooy, die op zijn vertrouwde rechtsbackplaats goed voor de dag komt. Drukke maand maart Met een enerverende en soms tumulteuze wedstrijd tegen Vitesse begint Ajax aan de drukke maand maart. De wedstrijd dreigt even üit de hand te lopen wanneer in de eerste helft Vitesse-speler Atteveld Danny Blind torpedeert. De Ajacieden reageren zich af en ook Louis van Gaal mengt zich in de heftige discussie met de scheidsrechter, die naar de mening der Ajacieden te lankmoedig optreedt. Ajax heeft behalve een doelpunt van Patrick Kluivert, drie minuten voor tijd, geen antwoord op de twee doelpunten van Laros. Door de nederlaag neemt PSV voor het eerst de kop in de klassering van Ajax over. De Einhovenaren hebben één punt meer, maar ook een wedstrijd meer gespeeld. De nederlaag heeft geen invloed op het moreel, of het moet een positieve zijn. De Champions-Leaguewedstrijd tegen Borussia Dortmund wordt met 0-2 gewonnen. Daags voor de wedstrijd strompelt Edgar Davis van het trainingsveld met een verzwikte enkel. Tijdens het duel blijkt hij nergens last van te hebben. Spelend op de positie van de geschorste Frank de Boer groeit hij uit tot man van de wedstrijd. In de achtste minuut opent hij de score, die vlak voor tijd door Patrick Kluivert wordt verdubbeld. Ook in de thuiswedstrijd tegen FC Twente speelt Ajax vanaf de eerste minuut met overgave. De uitslag is ernaar: 6-1Kiki Musampa scoort zijn eerste competitiedoelpunt. Tegen Fortuna Sittard gaat het moeizamer. Pas ver in de tweede helft opent Nwankwo Kanu de score. De Limburgse gelijkmaker volgt snel, waarna Patrick Kluivert weer eens een zeer belangrijk doelpunt voor Ajax scoort. Ajax neemt de koppositie weer over. De voorsprong op PSV bedraagt twee punten. Voorafgaand aan de return tegen Borussia Dortmund komt Ajax tegen hekkesluiter Volendam voor het eerst in het seizoen niet tot scoren in een competitiewedstrijd (0-0). Jari Litmanen maakt als invaller voor Edgar Davids zijn rentree na een langdurige periode van blessures. Omdat PSV - FC Utrecht de avond ervoor eveneens in een doelpuntloos gelijkspel eindigde, blijft de voorsprong van twee punten behouden. 'Er is nog niets beslist' Het enige doelpunt in de tweede Chamions-Leaguewedstrijd tegen Borussia Dortmund wordt gescoord door Kiki Musampa. Het is zijn eerste internationale goal, goed anderhalve week na zijn eersteling in de eredivisie. Jari Litmanen krijgt vlak voor tijd een applauswissel voor zijn inzet tijdens zijn blessureperiode. Ook debutant Danny Landzaat die voor hem het veld inkomt, wordt door het publiek onthaald op een ovatie. Feyenoord verslaat in het Bekerwinnaarstoernooi Borussia Mönchengladbach met 1-0 en bereikt eveneens de halve finale. Op zondag 24 maart ontmoeten de twee clubs elkaar voor de derde maal dit seizoen en voor de laatste klassieker in het Olympisch stadion. Omdat PSV 's middags van Groningen verliest, weet Ajax dat de voorsprong op de Eindhovenaren tot vijf punten oploopt als van Feyenoord gewonnen wordt. Dat aantrekkelijke vooruitzicht wordt, zonder Danny Blind, Finidi George en Michael Reiziger (die allen met spierblessures kampen), weliswaar gerealiseerd, maar niet met aantrekkelijk spel. Het kost Ajax twintig minuten om een antwoord te vinden op de onverwachts als libero spelende Ronald Koeman. Als linkermiddenvelder Edgar Davids naar het hart van de verdediging verhuisd is, krijgt Ajax de wedstrijd meer in zijn greep. Door een doelpunt van Jari Litmanen in de 25ste minuut valt wat spanning van de schouders. Ajax speelt doelmatig, wint zelfs met 2-0 door een doelpunt van Patrick Kluivert in de tweede helft, maar kijkt weinig voldaan terug op de wedstrijd, waarin Nordin Wooter na ruim een half uur uitvalt met een blessure. Het spelen op de harde velden van na de winterstop begint zijn tol te eisen. De spelers raken vermoeid, terwijl nog een overvol programma wacht. In de inhaalwedstrijd tegen Go Ahead Eagles, drie dagen later, keert Danny Blind na zijn blessure terug in de basisopstelling en maakt Dennis Schulp, aanvaller uit het tweede elftal, zijn debuut als invaller voor Patrick Kluivert. Met een libero (Arno Hofstede) a la Ronald Koeman houdt de ploeg van Ab Fafié een half uur stand. Peter Hoekstra opent na weergaloos voorbereidend werk van Nwankwo Kanu de score. Op het moment dat uit Enschede, waar de wedstrijd FC Twente - PSV een half uur eerder begon, het nieuws komt dat PSV met 3-2 verloren heeft, scoort Nwankwo Kanu in de Meer 2-0. Oud- Ajacied Mark Verkuyl redt vlak voor tijd de Deventer eer. Met acht punten AJAX MAGAZINE MEI 1996 XV

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 77