Zoetebier maakt in beide gevallen de ingeschoten penalty onschadelijk. Tegen Roda JC wordt het drie dagen later maar liefst 6-1 in een wervelshow van Ajax, dat zich helemaal kan uitleven in de ruimtes die de Limburgers weggeven. Jari Litmanen valt uit met een lichte knieblessure. Eerste puntenverlies PSV is in de competitie overgebleven als de enige club die Ajax nog enigszins kan bijhouden in de strijd om de bovenste plaats. Met de ex-Ajacieden Vink en Jonk in het veld en Menzo op de bank wordt het een zeer interessante wedstrijd tussen de twee beste ploegen van Nederland. Ajax lijdt in een uitverkocht Olympisch stadion het eerste puntenverlies van de competitie. Zeker in de eerste helft heeft PSV het betere van het spel. Na de 0-1 van Ronaldo zorgt Kanu vrijwel meteen voor de gelijkmaker. In de tweede helft krijgt Ajax de wedstrijd beter onder controle en moet PSV zich toeleggen op de counter. Een goal van Mare Overmars wordt afgekeurd. Commentaar van Dick Advocaat na de veertigste ontmoeting tussen beide ploegen: "Als je uit tegen Ajax gelijkspeelt, is dat een uitstekend resultaat." "Wij blijven vijf punten voor," concludeert Louis van Gaal. In Waalwijk wordt tegen RKC de winst eenvoudig binnengehaald door twee goals van Patrick Kluivert en een strafschop van Jari Litmanen. Aan de vooravond van de reizen naar Madrid en Tokio wordt in de Meer, waar de tijd gestaag wegtikt, een simpele 4-1 zege behaald op FC Groningen. Pas een maand later, op 17 december, wordt weer voor de competitie gespeeld. Ajax heeft dan tegen Real Madrid een van de mooiste wedstrijden uit de clubgeschiedenis gespeeld, waardoor het definitief op de eerste plaats van groep D in de Champions League eindigt. Ajax heeft voor de tweede maal de wereldbeker veroverd, Ajax heeft in een snijdend koud Olympisch stadion de resterende groepswedstrijd tegen Ferencvaros met 4-0 gewonnen én Ajax heeft fors bijgedragen aan de EK- kwalificatie van Oranje. In Liverpool wordt de beslissingwedstrijd tegen Ierland met 2-0 gewonnen door een Nederlands elftal met acht Ajacieden. Winston Bogarde maakt zijn debuut, Patrick Kluivert de beide doelpunten. De wedstrijd tegen FC Utrecht in de Galgenwaard wordt onder winterse omstandigheden gespeeld. De temperatuur stijgt niet tot boven het vriespunt, Ajax boekt een gemakkelijke 3-0 overwinning en blijft voor de vijftigste keer ongeslagen. Het jaar lijkt perfect te eindigen. Twee blessures en een aankoop Omdat het veld in de Meer te slecht is, wordt de woensdagavondwedstrijd tegen De Graafschap in het Olympisch afgewerkt. Ajax wint, door een doelpunt van Jari Litmanen, in een slechte wedstrijd die slechts herinnerd zal worden door de blessure van Mare Overmars. Bij een tuimeling aan de achterlijn loopt de Ajacied een beschadigde meniscus en een gescheurde kruisband op. Hij zal voor maanden, tot na het EK, uit de roulatie zijn. De ploeg snakt naar rust. De laatste wedstrijd van het jaar, op 24 december in de Meer tegen NEC, wordt weliswaar winnend afgesloten, maar er is wederom ook verlies. In de tweede helft raakt Martijn Reuser zwaar geblesseerd. In een poging eerder bij de bal te zijn komt hij in botsing met NEC-doelman Brookhuis. Bij die val breekt hij zowel zijn kuit- als zijn scheenbeen. Net als Mare Overmars zal hij maanden moeten revalideren. De technische staf kijkt uit naar een aankoop voor de linksbuitenpositie. Die wordt gevonden in Peter Hoekstra, die bij PSV te vaak op de bank gezeten heeft. Hoekstra debuteert niet in de meest gelukkige wedstrijd. Na een trainingskamp in Israel speelt Ajax op 14 januari in Tilburg tegen Willem II de eerste officiële wedstrijd in het jaar 1996. Voor het eerst sinds 8 mei 1994 verliest Ajax een competitiewedstrijd. Die laatste keer was bij... Willem II in Tilburg. Het ongeslagen record van Ajax bedraagt 52 competitiewedstrijden. In de 54ste minuut zet Willem Il-speler Van der Vegt met het enige doelpunt van de wedstrijd de teller stil. Ook de traditioneel bijzondere wedstrijd op Spangen tegen Sparta, waarin Ajax het zelden gemakkelijk heeft en gelijke spelen en nederlagen meer zijn voorgekomen dan overwinningen, levert door de 3-3 eindstand puntenverlies op. Bij een 3-2 stand tikt Peter Hoekstra in de tweede helft de gelijkmaker en zijn eerste goal voor Ajax in. De marge met PSV slinkt tot drie punten. In de Amstel Cup maakt Cambuur Leeuwarden gebruik van Ajax' mindere periode. De uitschakeling komt hard aan, maar geeft Ajax wel wat meer ruimte in het programma. Dat doen ook de vele AJAX MAGAZINE MEI1996 XI

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 73