Ï'A JfcJw<nn /N nUi "r V i'uwi id «Tode üsjfiffi fi-j; i Op 20 augustus 1995 is FC Utrecht de eerste tegenstander die voor het laatst naar de Meer komt voor een competitieduel tegen Ajax. Als een rode draad zal het besef van 'voor het laatst in de Meer' door het seizoen 1995-1996 lopen. Ajax treedt aan met Edwin van der Sar, Michael Reiziger, Danny Blind, Winston Bogarde, Ronald en Frank de Boer, Patrick Kluivert, Edgar Davids, Finidi George, Nwankwo Kanu en Mare Overmars. Jari Litmanen en Sonny Silooy ontbreken vanwege blessures en ook de nieuwe aankoop Marcio Santos is nog niet van de partij. Kort na rust scoort Edgar Davids Ajax' eerste competitietreffer van het seizoen. Beledigende spreekkoren van de Utrecht- aanhang jegens de moeder van Patrick Kluivert werpen een schaduw over de wedstrijd. Kluivert straft het schandelijke gedrag onmiddellijk af met een prachtig doelpunt. Danny Blind en invaller Martijn Reuser bepalen de eindstand op 4-0. De kop is eraf. Ajax wint met 6-0 bij NEC en met 4-0 van Sparta. Drie wedstrijden gewonnen, veertien doelpunten voor, nul tegen en het debuut van Marcio Santos, die tegen Sparta 70 minuten speelt: Ajax gaat, na eerst al de Supercup gewonnen te hebben (2-1 winst op Feyenoord), goed van start in de competitie. Reden tot juichen is er niet. Op een ontstellende manier wordt men eraan herinnerd dat de waarde van doelpunten, van heel het voetbal, beperkt is vergeleken met de waarde van het leven. Op de avond voor Ajax - Sparta is Patrick Kluivert betrokken bij een noodlottig verkeersongeval waarbij een dode en een zwaargewonde te betreuren vallen. De ontsteltenis wordt dubbel hevig als vierentwintig uur later bericht wordt dat de broer van Finidi George in Nigeria vlak na een wedstrijd dodelijk getroffen is door een verdwaalde politiekogel. Overwinningenreeks De keiharde realiteit is dat het leven doorgaat. Ook het voetbal. Ajax bouwt de overwinningenreeks verder uit. Go Ahead Eagles, Fortuna Sittard, NAC, Heerenveen, Vitesse en FC Twente worden achtereenvolgens verslagen zonder dat Edwin van der Sar ook maar een enkel tegendoelpunt moet toestaan. In Deventer zit Patrick Kluivert als wisselspeler op de bank. Het is zijn eerste 'optreden' na het ongeluk. De 4-0 winst op Fortuna is slechts een flauwe afspiegeling van het werkelijke krachtsverschil. Frank de Boer scoort voor de eerste keer in de competitie uit een vrije trap. De het seizoen met een knieblessure begonnen Jari Litmanen verstapt zich en verlaat na een half uur het veld met een enkelblessure. Minder soepel verloopt in VIII A1AX M A f, A 7 I N F MFI1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 70