Nederland nog maar in de kinderschoenen vergeleken met Engeland en Duitsland of de Verenigde Staten. De kracht van het Ajax-logo is onvoorstelbaar en iedereen wil een graantje meepikken van het succes van de club. Wij ook. Het zal duidelijk zijn dat bij de clubs aan de inkomstenzijde de invloed van de commercie steeds groter zal worden. Sponsoring, merchandising en de televisierechten zullen in toenemende mate de inkomsten bepalen van de clubs. En niet meer zozeer de recettes van thuiswedstrij den Niets nieuws En toen werd het 10 februari 1996. De KNVB ging plotseling 'iets heel nieuws' doen met betrekking tot het uitzenden op televisie van het vaderlandse voetbal. Wat dacht Peter Rovers toen het allemaal bekend werd? "Tja, het was een complete verrassing, dat wel, maar één ding is zeker: samen met de NOS en de HMG groep hebben wij in onze allereerste bieding aan de KNVB voorgesteld om te participeren in een gezamenlijke sportzender. Daar was men toen niet in geïnteresseerd. Vanaf het eerste begin was het onbespreekbaar. Dus was het voor ons zeer verrassend dat plotseling het sportkanaal van de KNVB uit de hoge hoed werd getoverd. Natuurlijk zijn wij niet echt blij met de manier waarop alles tot stand is gekomen, maar misschien is het wel een logische ontwikkeling. Wij zijn niet voor niets een jaar geleden zelf begonnen met een thematische sportzender omdat wij ervan overtuigd zijn dat er behoefte is aan dagelijkse topsport op de televisie. De komst van het sportkanaal is niets nieuws want dat doen we zelf ook al. De vraag is alleen of het pay-TV wordt of dat alles gewoon 'open' wordt. Dat is nu nog onbekend, zoals er nog zoveel niet duidelijk is. Wel is duidelijk, dat wij heel hard ons best moeten doen om iets anders te bedenken als wij geen Nederlands voetbal meer kunnen uitzenden. We gaan in ieder geval verder met het uitzenden van topsport omdat wij overtuigd zijn van de succesformule voor betaaltelevisie met een combinatie van film en sport. We zullen doorgaan met het aantrekken van belangrijke topsporten en we zullen de beelden zo optimaal mogelijk uitzenden." Overigens vraagt Peter Rovers zich af hoe het sportkanaal er uiteindelijk zal uitzien. "Bijna alle uitzendrechten van de belangrijkste sportevenementen liggen vast bij de verschillende uitzendgerechtigden. De NOS heeft een gigantisch pakket uitzendrechten voor de lange termijn vastgelegd. Denk maar eens aan alle wedstrijden voor de Europese bekers, ander internationaal voetbal, schaatsen, tennis, de Olympisch Spelen en ga zo maar door. Wij hebben een aanzienlijk pakket: de live-rechten van alle belangrijke buitenlandse voetbalcompetities, NBA- basketbal en alle Amerikaanse sporten, het totale golf-pakket, het Nederlandse basketbal, volleybal, hockey, het wielrennen in Italië en Spanje en heel kort geleden hebben we het alleenrecht gekregen van alle internationale atletiek. HMG en RTL hebben nog wat rechten, dus er blijft voor het sportkanaal niet zo gek veel over. De vaderlandse competitie heeft het, en verder is er weinig meer te koop." En zuchtend: "Weet je wat ik denk dat het wordt? Het wordt een commerciële zender, net als RTL en Veronica, op het open net en voor iedereen toegankelijk. Maar het kan nooit een echt sportkanaal zijn, simpelweg omdat er te weinig sportaanbod is. Met alleen Nederlands voetbal en nog een paar sporten die beschikbaar zijn of komen, ben je er niet. Dus komt er ook heel veel amusement van Endemol."

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 54