afgelopen periode heeft ondernomen om de mensen in het stadion op een leuke manier met SuperSport te confronteren. Zoals bijvoorbeeld op de open dag, promotieteams in het stadion bij een aantal wedstrijden of een groots opgezette actie, samen met de Supportersvereniging en Opel, waarbij met veel spektakel in het stadion een Opel Tigra werd verloot. "In principe is iedere bezoeker aan een stadion een potentiële abonnee voor ons want hij of zij houdt van sport. De kans op succes is voor ons groter dan bij iemand zomaar op straat. En aan de andere kant is het belangrijk om de naam SuperSport te associëren met topsport en het topkwaliteitsimago van Ajax. Marketing- strategisch doen we hetzelfde met PSV en Feyenoord. Met de invulling doen we individueel wel eens iets anders. Ajax is nu eenmaal een ander soort club dan Feyenoord of PSV. Het succes van de club bepaalt ook voor een groot deel wat je allemaal zou kunnen doen. Ajax speelt de Champions League, de andere clubs niet, dus daar ligt al een groot verschil in mogelijkheden." Toegangsbewijs SuperSport is niet alleen uit op de verkoop van abonnementen met het sponsorschap. Ook onder de abonnees worden activiteiten georganiseerd om de sfeer in het voetbal op een hoger niveau te brengen. Zo werd bijvoorbeeld augustus vorig jaar rond de Supercupwedstrijd van Ajax tegen Feyenoord onder de abonnees een grote actie met een prijsvraag gehouden. De winnaars konden voorafgaand aan de wedstrijd voor een rondleiding naar de Kuip of de Meer, waar deuren opengingen die anders gesloten zouden blijven. Vervolgens ontmoette de totale groep van honderd man, de ene helft voor Ajax en de andere helft voor Feyenoord, elkaar in de Kuip waar in een fantastische sfeer een tijdje werd doorgebracht in aanwezigheid van de voorzitters van beide clubs en mensen van de KNVB. "Ook dit is een prima manier om van je sponsorschap gebruik te maken. Zeker als je sponsor bent van zowel Ajax als Feyenoord. In ieder geval vinden wij dit zeer positief voor het voetbal. Het is goed om mee te denken met Ajax, Feyenoord en PSV en te proberen de clubs op zo'n manier te promoten dat wij er beide beter van worden. Samen iets ondernemen geeft altijd een beter resultaat. De Opel Tigra- actie is een goed voorbeeld geweest van hoe wij het graag zien. Probeer de mensen in het stadion te krijgen en confronteer ze dan met SuperSport. We kunnen zeggen dat wij inmiddels een hele grote bekendheid hebben opgebouwd bij de supporters van Ajax, Feyenoord en PSV. Wij zijn ervan overtuigd dat het werkt. Aantrekkelijke aanbiedingen aan de supporters van de clubs die je sponsort, met ondersteuning van die clubs, dat is voor mij de manier om succes te hebben. Heel gericht de echte liefhebber benaderen met een aantrekkelijk aanbod. En of dat nu golf of voetbal is, dat maakt niet uit. Eén ding is zeker: bij een sponsorschap hoort meer dan alleen boarding en gezelligheid. Sportsponsoring wordt steeds meer sportmarketing. Natuurlijk kent iedereen zijn prioriteiten en doet iedere sponsor het op zijn eigen manier. Voor ons is de boarding belangrijk omdat je naam via de televisie de mensen bereikt. Het bezoeken van wedstrijden met relaties is leuk, maar komt bij ons niet op de eerste plaats. Voor ons is wat wij 'communicatierecht' noemen belangrijk, zoals bijvoorbeeld seizoenkaarthouders een mailing sturen, acties rond de Supercup, rondleidingen in het stadion, een speler bij een dealer plaatsen en vooral de 'geur' van Ajax in je reclamecampagnes laten doorschemeren. Dit soort zaken worden steeds belangrijker. Sportsponsoring is voor mij steeds meer het toegangsbewijs tot de wereld van de sportmarketing." Over de ontwikkelingen in de toekomst kan Peter Rovers duidelijk zijn. "Deze zullen steeds verder gaan naar actief sponsorschap. Ik denk ook dat de clubs gaan merken dat sponsors steeds veeleisender worden. Men zal steeds optimaler gebruik gaan maken van de mogelijkheden die een club in een contract biedt. Kijk bijvoorbeeld naar ABN Amro met de actie 'de Ajax-rekening' en het spotje op de televisie met Michael van Praag. Dat is schitterend. In mijn ogen doen die het prima. Of de Melkunie met de Ajax-vla. Dat was toch vroeger ondenkbaar? Steeds meer bedrijven zullen andere communicatiemogelijkheden ontdekken. Wij zijn nog maar kort bezig. Neem de merchandising. Die staat in AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 53