Bestaat Utopia? Van de redactie Foto Louis van de Vuurst In zijn voorwoord in de presentatiegids, aan het begin van dit seizoen, sprak Louis van Gaal over een utopie. Die utopie was een evenaring van de prestaties van het voorgaande seizoen. Toen won Ajax de landstitel, de Champions Legaue en het bleef ongeslagen. Een herhaling was een utopie, vond Van Gaal. Wij staan nu voor het slotaccoord van het seizoen 1995-1996 en zie: Ajax is kampioen, het heeft andermaal de Champions- Leaguefinale bereikt, er zijn prachtige prijzen gewonnen. Hoewel de ongeslagen status niet meer bestaat, kan dit seizoen net zo mooi, zo niet mooier, worden als het vorige. Bestaat Utopia dan toch? Minder utopisch - maar daarom niet minder fraai- is dit zevende Ajax Magazine van het seizoen. Tot de vaste items horen de verhalen over de jeugdopleiding, de amateurtak en de aanstaande verhuizing naar Sportpark de Toekomst en de Amsterdam Arena. Echt verenigingsnieuws derhalve, berichten van achter de schermen. Meer opvallend zijn de activiteiten van voetballers van het eerste elftal. Voor de Ajacieden die wekelijks voor het voetlicht treden is er uiteraard minstens evenredig veel aandacht. Dit Ajax Magazine heeft wat dat betreft een offensieve inslag, zoals blijkt uit de interviews met Jari Litmanen en Peter Hoekstra en uit de fotoreportage van Marc Overmars die zijn jeugdfoto's laat zien. De beschermer van het Ajax-heiligdom bij uitstek is keeper Edwin van der Sar. Aan hem is de poster van Wanda Tuerlinckx opgedragen. De columns, het gedicht, een terugblik op de finale van 1973, toen net als nu het prestigieuze Juventus Ajax' tegenstander was, en een kampioenskatern: het Ajax Magazine is andermaal een spiegel van de club die kwaliteit en kwantiteit vermengt en vertaalt naar realisme. Een succesvol realisme. En wanneer de Champions League wordt gewonnen, weten wij het zeker: Utopia bestaat! David F.ndt AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 4