Amsterdam Zuidoost, een wijk met honderdduizend inwoners waarvan twaalfduizend kinderen tot twaalf jaar. Vanwege de grote belangstelling en het geweldige succes zal dit jaar wederom een dergelijk evenement worden gehouden. Als nieuwe bewoner van de wijk en als dank voor de vele medewerking van de bewoners heeft Ajax besloten het toernooi te adopteren. Naar verwachting zullen aan het toernooi, dat op vier woensdagen in september zal worden gehouden, meer dan duizend kinderen van zes tot twaalf jaar deelnemen. De club ziet dit niet alleen als een soort tegenprestatie aan de wijk maar ook als een stimulering van de breedtesport in Zuidoost. De finaledag is uiteraard op het Ajax-complex. Programma Zoals gebruikelijk bij een verhuizing zal na de oplevering op 1 juli (de Toekomst) en 1 augustus (de Amsterdam Arena) worden begonnen met het overbrengen van de bezittingen, waarna afscheid wordt genomen van de Meer. "En dat gaan we vieren," zegt Henrichs. "Natuurlijk is afscheid nemen emotie, maar je gaat met blijdschap naar je nieuwe huis en dat vier je." Het programma is niet gering en zal zich niet beperken tot Amsterdam en omgeving. Heel Nederland zal weten dat Ajax de Meer gaat verlaten. Voor de family-run op 4 augustus, een prestatieloop van 6,5 kilometer van de Meer naar de Amsterdam Arena, kan iedereen zich inschrijven. Dan valt letterlijk en figuurlijk het startschot voor een reeks van activiteiten, variërend van een diner op het hoofdveld als familiefeest van Ajax tot het ontsteken op de sluitingsavond van een fakkel die een week later, via een aantal rayons van de supportersvereniging verspreid over heel Nederland, op 14 augustus bij de officiële opening van de Amsterdam Arena binnengebracht zal worden. "En daar voor Ajax opnieuw het licht zal gaan laten schijnen," lacht Henrichs. Na de officiële opening van de Amsterdam Arena met de eerste wedstrijd tegen AC Milan, zullen er een week lang allerlei activiteiten zijn en zullen er op de Toekomst nog een aantal toernooien voor alle categorieën worden georganiseerd alsmede een wedstrijddag voor onze seniorenvoetballers en Lucky Ajax tegen PSV. "Kortom, de hele maand augustus zit boordevol Ajax waardoor er al onmiddellijk grote mate van sfeer en gezelligheid zal ontstaan," meent Henrichs. "Je kunt ook de poort gewoon achter je dichttrekken en naar huis gaan, maar dat doen we bewust niet. Het is niet alleen maar verhuizen naar iets nieuws, je neemt ook afscheid van een plek met ongelooflijk veel mooie herinneringen en historische momenten. Een plaats ook waar de beste voetballers ter wereld zijn geboren, waar zich wedstrijden hebben afgespeeld die nimmer vergeten zullen worden en waar de groten der aarde van het voetbal hebben gespeeld. Van zo'n plek moet je stijlvol weggaan en dat doen we dan ook." Overzicht van festiviteiten rond de verhuizing 4 augustus Startschot voor de family-run, een prestatieloop over 6,5 kilometer van de Meer naar de Amsterdam Arena. 5 augustus Diner op het hoofdveld voor de werkende leden van Ajax, de eerste- elftalspelers uit heden en verleden, de personeelsleden van Ajax en een kleine delegatie van de sponsors, allen vergezeld van hun partners. 6 augustus Afscheid van de Meer met vanaf 20.00 uur de presentatie van het eerste elftal, gevolgd door de sluitingsceremonie met het ontsteken van een fakkel. 8 augustus Officiële opening van het jeugd- en amateurcomplex Sportpark de Toekomst. 9 augustus Feest voor de leden en medewerkers van Ajax vanwege de opening van de Toekomst. 10/11 augustus Internationaal jeugdtournooi voor A- en B-junioren met deelname van Feyenoord, PSV en Bayern München. 14 augustus Officiële opening van de Amsterdam Arena met de openingswedstrijd Ajax - AC Milan. Vanaf 14 augustus Een reeks van activiteiten in De Amsterdam Arena en een aantal jeugdtoernooien voor alle categorieën op de Toekomst. AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 36