op de Toekomst. Al is het maar vanwege het kunstgrasveld. Het tweede elftal traint in de Arena, maar speelt zijn wedstrijden op de Toekomst. De afstand tussen de Arena en de Toekomst is minimaal, slechts achthonderd meter. Er zullen zich absoluut situaties voordoen waarin sprake is van de synergie tussen het betaalde voetbal van Ajax en de jeugd en amateurs die we kennen van de Meer." Iedere verhuizing brengt veranderingen met zich mee. Mensen worden uit hun vertrouwde omgeving weggehaald en op een andere plaats neergezet. Iedereen zal letterlijk en figuurlijk even zijn weg moeten vinden naar de Amsterdam Arena en de Toekomst. Henrichs: "Nu heeft iedereen zijn eigen route naar de Middenweg en hoe vaak hoor je niet mensen zeggen bij het naar binnen gaan van het stadion: 'Ajax is mijn huis en als ik daar ben, voel ik mij thuis.' Tweeënzestig jaar geleden is Ajax ook verhuisd. Om precies dezelfde redenen waarom we nu verhuizen. Het is toen allemaal goed gekomen en dat zal nu ook het geval zijn. We nemen de ziel mee uit het stadion. Dat zijn wij zelf. Met de geest in de fles zullen we op de Toekomst ons nieuwe huis opnieuw inrichten. Mét het glas-in-lood en de Ajax-letters zoals die nu al jaren staan te stralen op het dak. De mythe van de Meer wordt de mythe van de Amsterdam Arena en de Toekomst. Het is slechts een kwestie van tijd." Clubleven Het clubleven moet beter en dat wordt vergemakkelijkt door het centraal gelegen clubhuis. Daardoor hoeft men niet meer uit te waaieren naar verschillende lokaties om clubgenoten te treffen. Nu nog ontmoeten de mensen elkaar op Voorland of in het restaurant van het Ajax-stadion. Straks is daar het clubhuis voor, en daar zal het clubleven nieuw leven worden ingeblazen. Dat zal natuurlijk niet meer gaan zoals veerig jaar geleden, toen het clubleven bloeide en het in Hotel Suisse in de Kalverstraat op vrijdagavond altijd een Ajax-druk van belang was. Dat was toen traditie en niemand haalde het in zijn hoofd om niet te komen. "Die tijden zijn voorbij," weet Henrichs. "De mensen hebben in de loop der tijden zoveel meer mogelijkheden aan activiteiten gekregen dat de clubavonden op vrijdag een zachte dood zijn gestorven. De Evenementencommissie zal samen met de beheerder van het clubhuis, Ruud Verschoor, invulling moeten geven aan het streven het clubleven terug te brengen. Dat zal veelal gericht zijn op doelgroepen, maar er zullen ook gemeenschappelijke activiteiten zijn. Het wordt een clubleven nieuwe stijl waar veel mogelijk moet zijn en waarin iedereen zich thuisvoelt. Het clubhuis is er niet alleen voor leden en donateurs maar voor iedereen die Ajax een goed hart toedraagt. Ook wat wel eens onze 'vijfde colonne' genoemd wordt kan daar prima zitten. Misschien wel een leuke naam voor ons clubhuis: 'de zesde colonne'..." Als nieuwe bewoner van Amsterdam Zuidoost hoor je als nette familie op passende wijze kennis te maken met je buren. Ajax is inmiddels toegetreden tot de Stichting De Toekomst, die bestaat uit de clubs die in Zuidoost actief zijn, zoals CTO, FC Bijlmer, Amstelland, Kismet, een tennisvereniging en een cricketvereniging. Vorig jaar werd door Amstelland en Bijlmer een schoolvoetbaltoernooi georganiseerd voor alle kinderen in AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 35