even een wetenschap dat de nieuwe lokatie een veel betere is, ondanks alle knusheid en gezelligheid die je achterlaat, kan ook voor vreugde zorgen. De verhuizing zal bij velen gemengde gevoelens teweegbrengen. Wat verdrietig bij het afscheid, maar blij omdat de familie naar een nieuw huis gaat in de vorm van een fantastische Amsterdam Arena en een perfect voetbalcomplex voor het jeugd- en amateurvoetbal. Henrichs: "Schitterende lokaties die bij Ajax passen en die Ajax ook verdient. Natuurlijk, de leden van de vereniging, maar ook mensen van buiten de club, het publiek, zullen ieder zeer persoonlijke herinneringen hebben aan ons stadion. Zeker de mensen die al eerder, tweeënzestig jaar geleden, de verhuizing hebben meegemaakt van het huidige Christiaan Huygensplein naar de Middenweg en nu meeverhuizen naar Amsterdam Zuidoost. Voor die mensen zal het heel bijzonder zijn, want die hebben een leven lang in de Meer gebivakkeerd. Er zullen heus mensen zijn die hun club met lede ogen zien verhuizen. Ik kan mij best voorstellen dat nog niet iedereen klaar is voor het afscheid. Men weet echter dat heel nauwkeurig is bekeken of de situatie die we nu krijgen niet ook in de Meer kon worden gerealiseerd, maar dat was onmogelijk." Synergie Naast het feit dat alles splinternieuw is, met prachtige velden en een groot clubhuis, heeft de Toekomst voor Ajax het grote voordeel dat alles is gecentraliseerd. De elftallen hoeven niet meer op verschillende lokaties hun wedstrijden te spelen. Daardoor kunnen de Ajax-mensen elkaar gemakkelijker ontmoeten en dat zal ongetwijfeld een gunstige uitwerking hebben op het clubleven. In de Meer verkeerde de club jarenlang in de unieke situatie dat iedereen gebruik maakte van dezelfde faciliteiten. Alles zat potdicht bij elkaar. Maar voor het spelen van wedstrijden moest gebruik worden gemaakt van diverse lokaties, waardoor het clubleven relatief achterop is geraakt. De club was hecht, maar viel wat uit elkaar vanwege de decentralisatie van activiteiten. Door het succes van de zaterdag 1 moest het elftal voor de thuiswedstrijden uitwijken naar de bijvelden van het Olympisch stadion. Ook de Al-junioren speelden daar hun wedstrijden vanwege het drukke programma van het eerste en tweede elftal. Die tweedeling zal op de Toekomst voorbij zijn. Henrichs: "Alle activiteiten vinden dan plaats op één plek. Nu speel je met je vereniging op Voorland, bij het Olympisch stadion, bij WGA en bij de vereniging Voorland. Dat gaat straks allemaal naar de Toekomst, met een clubhuis en zeven velden. Dat is toch schitterend? En echt, ik weet zeker dat Louis van Gaal met zijn eerste elftal nog regelmatig actief zal zijn iliï MAT. A7INF MFI1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 33