Centralisatie zal het club nieuwe impuls geven De Toekomst verhuiz\o9 door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst ■HP*!- nM De deur van de Meer wordt niet zomaar dichtgeslagen. Op het afscheidsprogramma staan een family-run, een diner op het hoofdveld, een open dag en een grote sluitingsceremonie, en dat is nog maar een kleine greep uit wat ons in augustus allemaal te wachten staat. Hoe kan het ook anders, na tweeënzestig jaar de Meer? Ondanks enige door de strenge winter opgelopen vertraging is bestuurslid Hennie Henrichs tevreden over de voortgang van de bouw van de Toekomst, het nieuwe onderkomen voor de jeugd en de amateurs van Ajax. Rond 1 juli zal de oplevering plaatsvinden. De officiële opening staat geprogrammeerd op 8 augustus, twee dagen nadat officieel afscheid is genomen van de Meer. Naarmate het einde van het seizoen naderde, groeide het besef dat de club steeds meer voor de laatste keer meemaakte in de Meer. Maar als de laatste wedstrijd in de Meer gespeeld is, gaan we dan gewoon naar huis en doet de laatste het licht uit? "Absoluut niet," zegt Henrichs. "In de eerste plaats hopen we natuurlijk allemaal dat het seizoen voor Ajax doorloopt tot 22 mei, de datum van de finale voor de Champions League in Rome. Bovendien komt er op 6 augustus een sluitingsavond in de Meer, dus als de laatste wedstrijd gespeeld is, betekent dat nog niet dat we voor de laatste keer in de Meer zijn geweest. We komen er nog zeker een keer terug. Het besef van de verhuizing zal pas na afloop van het seizoen goed tot de mensen doordringen. Intern ligt het natuurlijk even anders. Zeker bij de mensen die op de Toekomst gaan werken, zoals de trainers en de elftalleiders." Na tweeënzestig jaar je ouderlijk huis verlaten is nooit echt leuk, maar de 32 AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 32