Het is gebeurd, de laatste wedstrijd de Middenweg is ge Van de voorzitter Het Ajax-bestuur heeft ervoor gekozen om, in tegenstelling tot voorgaande seizoenen, onafhankelijk van de stand in de competitie niet naar het Olympisch stadion uit te wijken. Hoewel wij beseffen dat vele Ajax-fans hierdoor een eventuele kampioenswedstrijd niet mee zouden kunnen maken, hebben we het historische feit van die allerlaatste wedstrijd op eigen grond laten prevaleren, ik hoop oprecht dat u hier begrip voor heeft. Afscheid nemen is een beetje sterven, luidt een bekend Frans spreekwoord. Het vertrek uit ons stadion zal voor velen een moeilijk moment betekenen, want iedereen heeft wel zijn of haar eigen gedachten bij ons gezellige stadion. Een stadion, en vooral de sfeer die daar heerst, is een bepalende factor in het succes van een club. De kwaliteit van de grasmat, de afstand van de tribunes tot het veld, de akoestiek, het zijn stuk voor stuk zaken die het spel direct beïnvloeden. De Meer was wat deze aspecten betreft een uniek stadion. De trainingsvelden voor de Jaap van Praag tribune en de velden voor de jeugd direct achter de Reynolds-tribune zorgden bovendien voor een compact complex, waardoor de binding tussen betaald voetbal en onze jeugd optimaal was. Wanneer een bus met jeugdspelers van het complex vertrok en zij 'het eerste' zagen trainen, was dit voor hen onwillekeurig een extra motivatie. Wellicht zou eens de dag komen dat ook zij... Maar ook voor het publiek was dit stadion, ondanks zijn eenvoud, iets bijzonders. Ik herinner me uit mijn prille jeugd bijvoorbeeld nog goed dat ik gebiologeerd was door een suppoost die voor aanvang van iedere wedstrijd op het muurtje tussen de eretribune en het veld stond en met een koperen toeter voor zijn mond aan het publiek vroeg wat naar het midden in te schikken. De man met de 'lekkerrrre warrrme worst...!', opa Swart die aan de mensen om hem heen altijd verse haring uitdeelde, de stem die in de pauze door de luidspreker omriep dat alle platen die gedraaid werden, geleverd werden door 'Spui 6', de zaak van mijn vader. Sinds die tijd is het stadion erg veranderd. Ajax begon als eerste club met zogenaamde VIP-plaatsen, de huidige business-seats. Ook liep het bestuur-Harmsen voorop in de ontwikkeling van de skybox en was het Ajax dat als eerste in Nederland het begrip shirtsponsor introduceerde. De F-side gaf ons stadion iets wat je nergens anders tegenkomt. Deze side blinkt uit door de originaliteit van zijn yells en het leek wel of sommige daarvan ter plekke werden verzonnen. Ze klinken in ons stadion mooier dan waar ook ter wereld. Toch heb ik ook minder leuke gedachten bij de Meer. Ik weet nog goed hoe we in ons eerste bestuursjaar moesten beslissen of we AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 24