zag en plotseling daarmee heel veel spanning wegnam, en andere mogelijke problemen uit de weg ruimde. Met de 4-3 winst voor onze ploeg kon de kampioensvlag alvast uit de kast gehaald worden en konden de voorbereidingen voor de 26ste landstitel een aanvang nemen. Als intermezzo stond eerst nog een vriendschappelijke wedstrijd tegen Duitsland op het programma waar uiteindelijk slechts vier Ajacieden voor in het veld kwamen. Met Danny Blind, Edwin van der Sar, Winston Bogarde en Frank de Boer zag Oranje geen kans een beter resultaat dan een 1 -0 nederlaag te behalen. Andere Ajacieden ontbraken vanwege blessures. Dat wordt straks in Engeland wel beter als iedereen weer fit is en er echt iets op het spel staat. Vriendschappelijk voetbal is nog nooit aan het Nederlands elftal besteed geweest. Alleen onder spanning en als het moet lukt het vaak aardig. 9 december 1936 - 28 april 1996 Vervolgens dus de laatste thuiswedstrijd in de Meer, in het nieuwe thuis-tenue tegen Willem II op zondag 28 april. Het scenario kon niet beter. De Meer uitwuiven met een landstitel, maar dan moest er wel gewonnen worden. Daar twijfelde niemand natuurlijk aan al werd het toch een wat vreemde zondag. Over de wedstrijd niets dan goeds. Met vijf prachtige goals (Jari Litmanen, Frank de Boer en maar liefst driemaal Finidi George) werd de zege eenvoudig veilig gesteld. Het afscheid van Michael Reiziger en Edgar Davids die hun voetbaltalenten de komende vier jaar bij AC Milan zullen gaan vertonen, ging met een indrukwekkende en ontroerende publiekswissel gepaard. En tja, de laatste goal in de historie van de Meer ging niet naar een Ajacied maar naar Jack de Gier van Willem II, die zich daarmee net zo onsterfelijk maakte als Bob ten Have op 9 december 1936 bij het eerste doelpunt in de Meer. Natuurlijk werd er na afloop zoals gebruikelijk feest gevierd. Eerst op het veld, met Sjakie Wolfs die met de kampioensschaal als laatste het veld verliet. Vervolgens verliet voor het laatst het publiek de Meer op weg naar het Leidseplein waar zich de bekende beelden ontrolden van de tienduizenden Ajacieden voor het balkon van de Stadsschouwburg. Indrukwekkend was zeker de rondrit met de bussen door Betondorp als een soort afscheid van de buren en als eerbetoon en dankbaarheid voor 62 jaar lief en leed in de Watergraafsmeer. Natuurlijk, het officiële afscheid komt nog, maar toch... eigenlijk zijn we er al een beetje weg. Ook al omdat de laatste wedstrijd op 5 mei in Doetinchem plaatsvond waar de Graafschap met de 0-0 eindstand zeer tevreden was en Ajax met Gerard van der Lem op de bank en Fred Grim in het doel geen verder blessureleed (de Boertjes en Kluivert ontbraken) opliep zodat de ploeg kon gaan genieten van een korte maar zeer verdiende vakantie als voorbereiding op de finale voor de Champions League op 22 mei in Rome tegen Juventus. Dan gaan we het weer beleven. 14 AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 14