Lierse SK werd verloren. Uiteindelijk eindigde de Cl op een derde plaats doordat Anderlecht met 2-0 werd verslagen. Bemoedigend spelbeeld De B2 heeft als elftal behalve prestige niets meer te winnen of te verliezen. Alle individuele spelers natuurlijk nog wel. Zij moeten zich iedere wedstrijd opnieuw bewijzen om de technisch keuzeheren ervan te overtuigen dat zij ook volgend jaar bij Ajax behoren te spelen. In de competitie wordt FC Twente kampioen. Volgens Cor van Eijden is dat team ook verreweg het sterkst. "Er zit behoorlijk wat voetbal in die ploeg. Thuis hadden we 1-1 tegen Twente gespeeld. Dus toen we nu uit moesten, dachten we eigenlijk dat we behoorlijk kansloos waren. Althans, we gingen ervan uit dat winnen niet echt tot de reële mogelijkheden behoorde. Maar wie schetste onze verbazing toen we vanaf de kant naar de wedstrijd keken en zagen dat we niet alleen kónden, maar eigenlijk ook moesten winnen." Het werd uiteindelijk 2-2, maar het spelbeeld was zo bemoedigend geweest dat Van Eijden en Heini Otto, de trainer, de lange rit van Enschede naar Amsterdam bijna als een feestje ervoeren. In de thuiswedstrijd tegen AZ ging het ook goed. AZ staat tweede. Het bleef 0-0 en daarmee kon Ajax het tevredenst zijn, gezien de hoeveelheid kansen die de Alkmaarders om zeep hadden geholpen. Van Eijden: "Bij de B2 zie je iets dat wel raar is, maar niet ongewoon. Tegen mindere ploegen komen we veel minder goed uit de verf dan tegen de toppers." De leider doelt op een gelijkspel, uit tegen Volendam (1-1), en op twee nederlagen, tegen PEC Zwolle (3-1) en Haarlem (0-3). Van Eijden: "Soms probeert de B2 het op het fysieke vlak te winnen, maar als je fysiek minder bent, ben je kansloos. We kunnen beter, maar toch denk ik dat we goed hebben meegedraaid." De BI is kampioen. In de uitwedstrijd tegen Feyenoord werd, in weerwil van de kwaliteit van de 'grasmat', met een 1-0 overwinning de titel veilig gesteld. Veld 3 op Varkenoord is nog erger dan de naam doet vermoeden. Twee minuten voor tijd werd het enige doelpunt uitbundig bejubeld door alle aanwezige Ajacieden. Want hoewel iedereen weet dat een kampioenschap maar bijzaak is, toch moet er in de opleiding ook aandacht worden besteed aan het vieren ervan. Handig voor later. De wedstrijd tegen PSV werd met 6-0 gewonnen. Tegen Vitesse ging het een stuk minder goed. In wat leider Rolf Grootenboer omschrijft als 'een dramatische wedstrijd' werd het op eigen veld 1-1. En dat terwijl het in de eerste helft van het seizoen nog 4-0 voor Ajax was geworden. Met Pasen werkte de BI een prachtig toernooi af bij Nanterre in Parijs. De ploeg van trainer Heini Otto kwam niet verder dan een vijfde plaats. Op beslissende momenten waren clubs als Flamengo en AC Milan toch weer net even professioneler. Grootenboer: "Bij die clubs kent men geen schaamte als het gaat om het veiligstellen van het resultaat. Het is een vaardigheid die Ajacieden per definitie ontberen. Wij lijken een pathologische neiging tot voetballen te hebben." In de finale, die gespeeld werd in het 'Ajax- Benfica'-stadion Stade de Colembes, won AJAX MAGAZINE MEI 1996 Barcelona met penalties van Flamengo. Ajax-Flamengo werd 0-0; tegen Milan werd met 1-0 verloren; van Newcastle United werd met 1-0 gewonnen. Ajax moest genoegen nemen met een 2-0 winst op Benfica in de strijd om de vijfde en zesde plaats. De buitenlandse complimenten over het vertoonde spel werden zuchtend aangehoord. Sterkst mogelijke opstelling De jongens van de A2 zijn volgens leider Teun Bogaard trainer Dirk de Groot veel dank verschuldigd. Het is nog maar de vraag of de spelers daar ook zo over denken. Zoals wel vaker in deze rubriek naar voren is gekomen, ligt naast de voetbaltechnische know-how de toegevoegde waarde van De Groot voornamelijk in het overbrengen van de geestdrift. De Groot weigert om op het eind van de competitie minder te gaan trainen. Vijf keer per week moeten zijn spelers nog steeds opdraven. Zolang De Groot met zijn Chinese telraam kan becijferen dat er tussen Ajax A2 en de koploper slechts twee punten verschil zit, in het nadeel van Ajax, doet de trainer er alles aan de schwung erin te houden. En 119

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 143