gezichten en zongen mee met een ghettoblaster waaruit 'Ajax is okee' klonk. Het was een happening." De Dl was verhinderd voor het toernooi in België. De jongens van trainer Jan Olde Riekerink en leider Frits Andriese moesten naar Italië om daar een toernooi af te werken. Er werd naar Rome gevlogen en van daar met de bus zestig kilometer landinwaarts naar Rieti doorgereisd. Voor een aantal jongens was het de eerste keer dat ze vlogen. Toen de selectie zich op donderdag 4 april om 10.30 uur te Schiphol verzamelde aan balie 6 voor de Alitalia-vlucht AZ 109 stonden enkele hoofdjes strakker dan anders. De eerste wedstrijd werd met 1-0 verloren van Lodiviani, de kampioen van midden- Italië. De tweede wedstrijd, tegen Ternana, eindigde in dezelfde stand, maar nu in het voordeel van de Amsterdammertjes. De derde en laatste poulewedstrijd werd met 2-1 van het organiserende Rieti gewonnen. In de andere poule zaten AS Roma, AC Milan, Lazio Roma en Inter. In de strijd om de derde en vierde plaats moest de Dl tegen Milan. Het werd 2-1 voor Ajax. Andriese: "Je kon merken dat veel jongens erg onder de indruk waren van de omstandigheden. Het is toch een andere bodem, ander eten en ga zo maar door. Er werd erg nerveus gespeeld. Ze waren voetballend helemaal van slag. Het massaal opgekomen publiek stond op de banken als er weer een aanval op de mat werd gelegd volgens de patronen die men van Ajax 1 inmiddels zo goed kent, maar wij wisten dat het nog beter had gekund." In de competitie heeft de Dl weinig meer te winnen. Het team staat op een vijfde plaats en moet het kampioenschap aan Abcoude laten. Stukkie aan de muur Bij de C2 gaat het veel beter in de competitie. Alleen Zeeburgia Cl presteert nog beter. Zeeburgia staat drie punten voor op Ajax. De belangrijkste wedstrijd was dan ook de ontmoeting tussen de Amsterdamse grootmachten. Bij Zeeburgia had men er alles aan gedaan om de ploeg op scherp te krijgen, voor zover dat al nodig zou zijn tegen Ajax. Voor de zekerheid had de trainer een stukje uit een vorig Ajax Magazine opgehangen in de kleedkamer. De C2 gaat kampioen worden, weet leider Wim Stuut. Net na de winterstop staat Zeeburgia weliswaar nog bovenaan, maar Stuut verwacht dat Ajax in de return op Voorland korte metten maakt met de overburen. De wedstrijd begon goed voor Ajax. De ploeg van Stuut en trainer Hennie de Regt kwam met 1 -0 voor, maar net toen het volgens het wedstrijdbeeld 2-0 had moeten worden, vloog er bij Ajax eentje binnen. De einduitslag was 1-1, en dat stond voor Zeeburgia, gezien het verschil op de ranglijst, gelijk aan een overwinning. De enige hoop van Stuut, De Regt en hun mannen is dat Zeeburgia in de staart van de competitie toch nog punten laat liggen. "Maar schrijf dat nou maar niet op in het Magazine," zegt Stuut, "want voor je het weet hangen ze bij Zeeburgia dat stukkie weer aan de muur, en dan kunnen wij het verder schudden. Laat ze maar gewoon behang kopen." De Cl is al helemaal niet in de positie om krasse uitspraken te doen. Nog altijd is de ploeg van leider Jan van Eijden en trainer Hennie de Regt niet helemaal veilig in de B-competitie. Maar er zijn wel steeds meer redenen om tevreden te zijn over de selectie. Na de winterstop is het best aardig gegaan en werd alleen nog maar van AFC '34 verloren. Inmiddels wordt bij Ajax druk overlegd over de te verwachten landelijke C- competitie. De vraag is of het zinvol is om de Cl toch in de B-competitie te houden. Het antwoord is nog niet gevonden. Het paastoernooi waarnaar de Cl werd afgevaardigd was dat van Oostende. Er werden zeven wedstrijden van twee keer een kwartier gespeeld. Alleen van AJAX MAGAZINE MEI 1996 117

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 141