Ajax-jeugd verkent de Jeugd door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Nog even en de Ajax-jeugd verhuist van Voorland naar de Toekomst. Ondanks enige nostalgie bij sommigen, is men over het algemeen opgetogen over de aanstaande verhuizing. In de toekomst wordt alles beter, weet men. Vooral het speelveld van Voorland is ongeschikt geworden. Het zou kunnen dienen als locatie voor een beachvolleybaltoernooi, maar niet als ondergrond voor soepel lopende aanvallen met briljante balverplaatsingen en elegante balletbewegingen. De competities naderen hun einde, en de standaardelftallen trokken met Pasen de wijde wereld in om toernooien te spelen. "Over de E2 niets dan goeds," meldt leider Edwin Kortlevers. Als eerste team van Ajax is de E2 kampioen geworden. Volgens het principe van de opleiding zou Ajax 1 het voorbeeld moeten zijn voor de jeugd. Maar het kan dus ook andersom. Bij de kampioenswedstrijd moest uit worden aangetreden tegen Zeeburgia. Het was geen beste wedstrijd, en volgens Kortlevers had dat alles te maken met de druk van het naderend succes. "Voor de wedstrijd vroegen we de jongens of ze zenuwachtig waren," vertelt Kortlevers. "Nee, zeiden ze. Maar in de wedstrijd zagen wij alle symptomen van het tegendeel." Zeker in de jongere jeugd is een kampioenschap van ondergeschikt belang, het gaat immers om de ontwikkeling van de spelers zelf. Maar dergelijke informatie is te groot voor de kleine oortjes. De voetbalnervositeit uitte zich in wegketsende ballen, mislukte steekpassjes, doelloos vrijlopen en meer van dat al. Maar naarmate de wedstrijd vorderde begonnen de oude patronen toch weer door te schijnen, werd er beter gevoetbald en was de oude E2 steeds meer zichtbaar. Bij het eindsignaal was de stand nog altijd 0-0. De armen gingen omhoog als bij een heroïsche overwinning. Omdat geen der bestuursleden in de gelegenheid was, nam de directeur zelf de honneurs waar. Co Adriaanse stond klaar met bloemen. De ouders met fototoestellen en handycams. Er konden niet genoeg foto's worden gemaakt. "Na het kampioenschap zijn we opnieuw in een competitie ingedeeld," zegt Kortlevers. "Maar eigenlijk weten we niet zo goed of we het nog wel redden om die competitie, of beter: halve competitie, nog af te werken. Op zich maakt het niet zoveel uit. Twee keer kampioen worden in één jaar is misschien ook wel te veel van het goede voor jonge Ajacieden." De El daarentegen komt niet aan een kampioenschap toe. Dat was overigens al lang bekend. De competitie was voor het elftal van leider Henk van Teunenbroek en trainer Patrick Ladru in aanvang een lange lijdensweg, althans wat de resultaten betrof. Winst kende men slechts van de enthousiaste verhalen van de andere Ajax- elftallen. De nestor der Amsterdamse leiders werd schamper bejegend als hij zich in de traditionele Voorlandse opgewektheid begaf. Maar, wist hij, uiteindelijk zal alles goed komen. Het is immers geen nieuw fenomeen dat een elftal het na de winterstop opeens veel beter gaat doen. Dan zijn de jongens gewend aan de fysiek overweldigende tegenstand die ze in de competitie voor hun kiezen krijgen. "Je kon het goed zien in de wedstrijd tegen DWS," zegt Van Teunenbroek. "In de eerste helft van de competitie verloren we op eigen veld nog kansloos met 3-0 van die jongens. Nu werd het op Sportpark Spieringhorn gewoon 2-0 voor ons." DWS'ers spelen al zo lang tegen Ajax- elftallen dat ze niet meer vreemd opkijken van het verschil in kwaliteit voor en na de winterstop, maar toch was men opnieuw 114 AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 138