IJsselmeervogels geen schijn van kans. Na een half uur hadden Fereira, Bragonje en Poublon Ajax met schitterende doelpunten naar een 3-0 voorsprong getild. Nadat in de 35ste minuut onze doelman in de fout gegaan was waardoor IJsselmeervogels terugkwam tot 3-1raakte Ajax het spoor bijster en werd het door een verdedigingsfout nog voor rust 3-2. Direct na de thee werd het 3-3, waarna voor onze goal hechtische momenten volgden waar wij zonder kleerscheuren van afkwamen. Langzamerhand kwam Ajax weer in zijn spel. Renzema en Pronk zorgden voor de 5-3 eindstand. Een subliem spelend Ajax wist in de topper tegen concurrent Marken de score via Fereira, Louwers en Bragonje al snel op te voeren naar 0-3. Vlak voor rust werden twee Marken-spelers uit het veld gestuurd wegens commentaar op de leiding. De gemoederen raakten hierdoor zo verhit dat de scheidsrechter zich genoopt zag de wedstrijd te staken. Bij een kop thee liet hij zich echter overreden alsnog verder te gaan met de tweede helft. Marken smaakte het genoegen om met negen man toch een strafschop te versieren en kwam op 1 - 3. Dat schudde Ajax wakker, waarna Pronk en Poublon het karwei afrondden (1-5). Aanmerkingen van Marken-kant waren voor de arbiter reden de wedstrijd twaalf minuten voor tijd alsnog te staken. Jammer als je zo met je verlies omgaat. Een zeer matig uit de startblokken komend Ajax stond bij Huizen na veertig minuten met 3-0 achter. Omdat daarna Fereira tweemaal doel trof was de ruststand iets draaglijker. Na de thee bracht Vos Ajax op gelijke hoogte. Ajax verslapte daarop weer enigszins, maar kwam niet in de problemen, sterker, via Fereira (zijn derde) en Poublon stelde Ajax de overwinning veilig (3-5). Dolf van Zoest Zaterdag 3 Hoe verder het seizoen vordert, hoe moeilijker wij het krijgen. Hoewel wij uit met 12-0 van SV Lopik hadden gewonnen, kregen wij het dit keer thuis erg moeilijk. Lopik wilde de nederlaag zoveel mogelijk beperken en dat is gelukt. Van onze kant geen beste wedstrijd, al kwamen we met een 4-1 overwinning van het veld. De volgende wedstrijd was bij NFC. Hier zullen wij maar kort over zijn. Zeer slecht. Een rode kaart (twee keer geel), een gemiste penalty en NFC ook met tien man. Dit leek echt nergens op, al kwamen we wel met een 1-3 overwinning thuis. Thuis tegen IJFC was ons spel iets beter. Er werd hard gewerkt en er moest flink gebuffeld worden voor de 4-1 overwinning. Ook de volgende wedstrijd was moeilijk. Het spel van het bezoekende Huizen was veel te hard. Ajax wist er niet goed raad mee en liet zich te veel meeslepen door de tegenstander. Ons spel was erg slecht en ondanks een paar zeer goede kansen mochten wij blij zijn met het eerste gelijke spel (0-0) in deze competitie. Tegen WZ '49 te Soest heeft ons elftal hard gewerkt en geprobeerd te voetballen. De tegenstander bedreef anti-voetbal, met veel geschop en geweld en ook racistische taal. De scheidsrechter floot heel warrig en trad alleen op met gele kaarten, waar direct rood op zijn plaats geweest was. Wij waren blij met een 0-1 voorsprong (De Randamie), die helaas door een weggegeven strafschop ongedaan gemaakt werd. Met een half kreupel elftal waren we snel weer terug in Amsterdam, in het besef dat we nog één wedstrijd moeten winnen om ons kampioen te mogen noemen. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Er zijn van die wedstrijden, die zou je op video willen hebben. Zodat je ze niet alleen morgen of volgende week maar ook over een jaar of tien nog zou kunnen afdraaien. Dat zijn de toppers, de wedstrijden waarin heldendaden zijn verricht en waarin triomf werd gevierd. Onvergetelijke duels die het verdienen voor het nageslacht bewaard te blijven, ook al vonden zij plaats in het shirt van Ajax zaterdag 4. Er zijn van die wedstrijden die je het liefst niet gespeeld zou hebben. Van die wedstrijden die je vergeten bent, nog voordat de arbiter het laatste fluitsignaal gepiept heeft. Dat zijn wedstrijden waaraan anderen je steeds maar weer proberen te herinneren. Maar het is weg. Het beeld is verdwenen. De wedstrijd? Geen notie van, niet gespeeld. Wedstrijden uit de eerste categorie speelt Ajax 4 regelmatig en er liggen talloze van dergelijke heroïeke duels achter ons. Te veel om op te noemen, eigenlijk, maar wij van De Vier zijn bescheiden en slaan ons niet te veel op de borst. Van de tweede categorie glipt er af en toe eens eentje door de zeef. Maar die wedstrijden vergeten wij. Zoals de uitwedstrijd op Marken (waar ligt dat?). De stemming in de bus was jolig, sightseeing, mooi toch?! Bij aankomst in de kantine van Marken werd de geest al verward. Op de tafels stonden kratten bier, veelal leeg. Dat was de vrucht van de voorgaande wedstrijd, waar de dames van Marken blijkbaar hadden toegeslagen. Het drankgelag heeft De Vier wellicht beïnvloed. De tegenstander was vooralsnog niet te bekennen. Op badslippers en klompen arriveerden zij slechts een handvol minuten voor aanvang in hun kleedkamer. Wat daarvan te denken? Er werd toch gevoetbald, of niet dan? Op naar de Tweede Klasse. De scheidsrechter (onmiskenbaar autochtoon) maakte zich druk om een Umbro-merkje te veel op de schouder van een trainingsjas en bleek geliefd bij de Markenaars. O ja, de wedstrijd, die eigenlijk niet werd gespeeld. Ajax speelde aanvankelijk redelijk maar geraakte naar mate de wedstrijd vorderde steeds meer in een wak. Een reuzewak. Er is ons verteld dat op het wedstrijdformulier door de autochtone arbiter een uitslag van 8-1 is vermeld. Daartegen tekenen wij alsnog protest aan, want dat is onmogelijk! Vervalsing. Ook in een wedstrijd die niet werd gespeeld kunnen wij nooit met 8-1 hebben verloren. Vier gele kaarten? Onzin, nogmaals, de wedstrijd is nooit gespeeld. We willen er niets van weten. 8-1onmogelijk. De busreis deden wij wel over, drie weken later. Naar Volendam. Die wedstrijd werd dus wél gespeeld, én gewonnen. Het was een heldenwedstrijd met slechts uitblinkers. Na een 2-0 voorsprong bij rust, kwam Volendam terug maar een Wagtendonkiaanse kamikazeknal bracht de bal in het dak van het doel: 3-2. Een uitstekende motivatie voor de absolute topper, een week later (maar te laat voor dit Magazine) tegen NFC. De nummers één en twee tegenover elkaar. In het volgende nummer hopen wij u te kunnen vertellen dat deze wedstrijd werd gespeeld. David Endt 112 AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 136