Spanning tot het laatst Zaterdagafdeling Foto Louis van de Vuurst Hoewel Ajax het bijzonder moeilijk heeft in de Eerste klasse Br heeft het nog steeds alles in eigen hand om degradatie te ontlopen. De ploeg wisselt onverwachte overwinningen af met onnozele verliespartijen, waardoor nog steeds van alles mogelijk is. De zaterdag 1 houdt de spanning erin. Tegen koploper Hoek behaalde Ajax onverwacht een volkomen verdiende 0-1 overwinning. Ajax speelde goed gegroepeerd, was tactisch en technisch beter dan zijn tegenstander, maar kon pas tot scoren komen toen het een nummerieke meerderheid kreeg. In de laatste minuten kon de Hoek-doelman een harde inzet niet goed pareren, waardoor Patrick Schuurman de bal in het net kon tikken. In de wedstrijd tegen DOVO speelde Ajax daarna vreemd genoeg de zwakste wedstrijd van het seizoen. Op alle onderdelen werden wij door de fel spelende ploeg uit Veenendaal afgetroefd. De spelers van Jan Rab lieten Ajax vanaf de eerste minuut niet aan opbouwen toekomen en vooral de linkerspits was een kwelling voor de Ajax- defensie. Het werd uiteindelijk 1-5, waarbij dient te worden aangetekend dat Patrick Schuurman pas in de slotseconden de mogelijkheid gebruikte om tegen te scoren. Een wedstrijd die we maar snel moeten vergeten. In Strijen tegen de ploeg met die naam kreeg Ajax vervolgens weer niet wat het verdiende. Helaas had het arbitrale trio deze middag niet zijn beste dag en een onervaren ploeg als Ajax werd daar ditmaal de dupe van. Reeds na een halfuur werd Patrick Schuurman van het veld gezonden omdat hij twijfelde aan het gezichtvermogen van de grensrechter. Ajax zette zich met moeite over deze tegenslag heen en bleek met tien man toch nog het spel te kunnen maken. Ajax dirigeerde het spel grotendeels en het was dan ook niet verwonderlijk dat Jerry van Haagen in de tweede helft de 0-1 stand op het scorebord bracht. Bijna had Omar Tahya ons in veilige haven geloodst, maar zijn schot belandde op de kruising. Uiteraard speelde Strijen aan het eind alles of niets, terwijl Ajax te veel bleef voetballen. Drie minuten voor tijd kwam een hoge bal voor het Ajax-doel. Rogier Siemons wilde de bal ver weg schieten, toen een Strijen- aanvaller een soort liefdesverklaring kwam afleggen. Hij viel Rogier om de nek en nam hem mee naar de grond. Een tweede aanvaller profiteerde handig van deze overtreding en tikte de gelijkmaker binnen, die tot verrassing van iedereen werd goedgekeurd. Nu was het hek bij Ajax, dat de rode kaart nog niet was vergeten, helemaal van de dam en ieder protesteerde. De scheidsrechter liet echter aftrappen en terwijl iedereen nog napruttelde over zoveel ongerechtigheid, profiteerde Strijen van de verwarring en deponeerde in blessuretijd de 2-1 achter Dennis van der Wal. In Heerjansdam was Ajax gelijkwaardig aan zijn tegenstander, maar lange tijd was niet te voorspellen wat de uitslag zou worden. Beide ploegen kregen wat kansen, maar de mooiste was voor de gastheren. Een toegekende strafschop werd echter bekwaam door Dennis van der Wal gestopt. In de tweede helft werd het toch 1 -0 toen bij een onoverzichtelijke situatie een klutsbal ineens voor de voeten van de spits van Heerjansdam viel, die bekwaam afrondde. Tegen het einde van de wedstrijd kreeg Ajax echter loon naar werken. Haydn Foxe reageerde attent op een soort 'dubbele rebound' en kopte de bal onhoudbaar in de kruising. Bijna was Ajax nog met de zege aan de haal gegaan, maar het schot van Patrick Schuurman verdween centimeters langs de verkeerde kant van de paal. In de return tegen Strijen was Ajax gebrand op revanche, maar alles leek zich tegen de ploeg van Spitz Kohn te keren. Patrick Schuurman en Mare Geestman waren geschorst en op de zaterdagochtend bleken Haydn Foxe, Dennis van der Berg, Dennis de Haan en Jerry van Haagen om uiteenlopende redenen niet beschikbaar en ook Ron van de Broek, al langer geblesseerd, ontbrak. Maar het dient gezegd, de overige spelers lieten hun trainer niet in de steek en knokten voor iedere meter. Bovendien werden de kansen ditmaal wel verzilverd. Voor rust scoorden Juliën Emanuelson en Paulo Meijndershagen 2-0 en na de thee was het binnen een kwartier met Strijen gebeurd. Imro Wielkens, weer hersteld maar nog niet honderd procent fit, zorgde na een dubbele sleepbeweging heel fraai voor 3-0 en het slotakkoord kwam na een goede een twee tussen Imro Wielkens en Juliën Emanuelson, die door laatstgenoemde beheerst werd afgerond. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Tegen DVS '33 wist Ajax al voor rust een veilige 0-4 voorsprong te nemen. Na de pauze verslapte de concentratie en kwam de tegenstander terug naar 2-4. Uiteindelijk hervond Ajax zich en scoorde nog één keer, waardoor de eindstand op 2-5 gebracht werd. Een bijzonder sterk spelend Ajax gaf AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 135