nederlaag hadden verzoend, kwam die in blessuretijd alsnog tot stand. Vanaf de middencirkel gaf Marcio Santos de bal aan Dennis Scharrenburg. Die verzond een pass op Eli Louhenapessy, die goed uit de tweede lijn naar voren kwam. Eli ging het strafschopgebied in en de twee hem omringende tegenstanders konden twee dingen doen: of een overtreding begaan wat een penalty tot gevolg zou hebben gehad of kijken of Eli de kans zou benutten. Het laatste was het geval. In de serie strafschoppen namen Robert Gehring, Danny Landzaat, Ignacio Tuhuteru, Eli Louhenapessy en Andrei Demtchenko de penalty's onberispelijk. De gelijkmaker van Pascal de Bruin werd door Casper Nelis gestopt, waardoor Ajax wederom de volgende ronde haalde, tot opluchting van Marcio Santos. Hij bedankte persoonlijk al zijn medespelers, waarmee hij als sportman zijn klasse toonde. Athene verblijvende Gerard van der Lem, geen enkel risico. Een van de vier A- junioren moest zijn plaats innemen, te weten Dennis Scharrenburg. Naar later zou blijken, was dit een gouden wissel. In de 46ste minuut ondernam de sterk spelende aanvoerder Robert Gehring een rush. Hij omspeelde drie tegenstanders, maar zijn schot ging langs de verkeerde kant van de paal. In de 53ste minuut lanceerde Danny Landzaat een lange pass op Dennis Scharrenburg. Die speelde zich vrij en alsof hij al jaren niets anders gewend was, lobte hij de bal over de geroutineerde keeper Hoogeveen. Even later kregen wij weer een teleurstelling te verwerken. Rick Testa la Mutta zette een blok tegen Menno Willems, waarvoor de scheidsrechter had moeten fluiten. Hij liet dit achterwege en door in plaats van de binnen- de buitenkant te dekken, speelde Testa la Mutta zich vrij. Tegen zijn fantastische lob had Casper Nelis geen schijn van kans. Holland speelde met een aantal geroutineerde spelers (zoals de eerder genoemde Testa la Mutta, Gert van Hanegem en Henny Lettinck) en ging professioneel te werk. Het ging tot de rand in het maken van overtredingen en omdat scheidsrechter Ledder naliet hiervoor te fluiten, werd het spel van Ajax ontregeld. Onder aanvoering van Robert Gehring bleef Ajax toch proberen de gelijkmaker te scoren. Terwijl wij ons al met een AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 132