NAC Langzamerhand was de ziekenboeg bij Ajax leeggelopen, wat tot gevolg had dat in de wedstrijd tegen NAC liefst zeven A- selectiespelers meededen. De lastige uitwedstrijd werd met 1-3 gewonnen en kende twee gezichten. In de eerste helft legde Ajax op het overigens zeer slechte speelveld een fantastische wedstrijd neer, maar de tweede helft was niet om aan te zien. Onder leiding van de sterk spelende Jari Litmanen legde Ajax NAC zijn wil op. In de achtste minuut was het al bijna raak. Na een goede combinatie met Andrei Demtchenko kwam Dave van den Bergh voor keeper Achterberg, die hij vervolgens omspeelde, maar door het hobbelige veld ging zijn schot over. Even later liet Marcio Santos zich iets te gemakkelijk opzij zetten door Luc Terborg, doch zijn slappe inzet was een gemakkelijke prooi voor Fred Grim. Een goede actie langs de zijlijn van Kiki Musampa leidde 1-0 in. Kiki wist met een formidabele rush aan de linkerkant de achterlijn te halen. Zijn voorzet belandde bij Andrei Demtchenko, die achter zijn standbeen 1-0 intikte. Tien minuten later ondernam Dave van den Bergh zo'n zelfde actie en uit zijn strakke voorzet nam Jari Litmanen de bal in één keer op zijn slof. Achterberg wist de bal nog met zijn vingertoppen te beroeren, maar kon niet verhinderen dat Jari Litmanen 2-0 scoorde. Een derde goal na een goede combinatie tussen Jari Litmanen, Nordin Wooter en Andrei Demtchenko werd om onbegrijpelijke redenen afgekeurd. Een minuut later werd het toch 0-3. Na een combinatie op links tussen Kiki Musampa en Dave van den Bergh bereikte de laatste met een goede voorzet Andrei Demtchenko. Die stond op de goede plaats en scoorde 3-0. Hoewel NAC in de tweede helft één op één ging spelen, bleef Ajax toch veel sterker. De mogelijkheden werden echter niet omgezet in doelpunten, omdat Ajax verslapte. Sterker nog, Ajax ging tot grote ergernis van Gerard van der Lem steeds onzorgvuldiger spelen. Een vrije trap van Jari Litmanen zette bijvoorbeeld Nordin Wooter vrij voor Achterberg, maar die plukte de bal van de voeten van Nordin Wooter. In de 60ste minuut werd Marcio Santos volgens afspraak gewisseld voor Menno Willems en moest Andrei Demtchenko het speelveld verlaten voor Eli Louhenapessy. In de 72ste minuut scoorde NAC tegen. Spits Moustafa Aksit, die aan de linkerkant iets te gemakkelijk Robert Gehring passeerde, gaf een voorzet op invaller Peter de Jong. De bal ging over Fred Grim heen en De Jong tikte in: 1-3. Wij moesten tot vijf minuten voor tijd wachten voor er eindelijk weer een vloeiende Ajax- combinatie te zien was. De aanval resulteerde in een mogelijkheid voor Nordin Wooter, doch zijn schot werd gestopt door Achterberg. Volendam De wedstrijd tegen Volendam was niet van een al te hoog niveau. Routineus wist Ajax de wedstrijd met 3-0 te winnen, ondanks het meespelen van Stefanovic en Samardzic. Zowel in de eerste als de tweede helft hoefde Fred Grim slechts één maal handelend op te treden. In de zevende minuut verwerkte Grim een schot van Samardzic tot corner en in de 66ste minuut bleef hij goed kijken toen invaller Kees Veerman alleen voor hem verscheen, nadat Arnold Scholten de buitenspelval tevergeefs had willen openzetten. De jonge Kees Veerman wist zich geen raad met deze kans, omdat Grim weigerde naar de grond te gaan. Zijn schot werd uiteindelijk goed gepareerd. In de 13de minuut zette Ajax een aanval in, die begon bij Andrei Demtchenko. Hij kaatste de bal op Robert Gehring, die vervolgens Eli Louhenapessy aanspeelde, die op zijn beurt de bal op Robert Gehring kaatste en die gaf een pass naar links op de vrijstaande Nordin Wooter. Wooter zette voor en Louhenapessy zorgde voor de rest: 1-0. Na een schot van Van den Bergh dat naast ging, en een lob van Gehring die over ging, kwam Ajax in de 39ste minuut op een 2-0 voorsprong door Nordin Wooter uit een voorzet van Van den Bergh. Na een kwartier in de tweede helft kon Volendam wat meer druk op Ajax uitoefenen omdat Ajax zich niet meer zo inspande en niet meer vanuit de organisatie speelde. Doordat Volendam enigszins overmoedig werd, kreeg Ajax de ruimte. Andrei Demtchenko verzuimde echter na aangeven van Ignacio Tuhuteru de score te verhogen. Die passeerde in de 76ste minuut keeper Van Holten na een voorzet van Eli Louhenapessy door een fraaie actie: 3-0. Districtsbeker Ook in de strijd om de Districtsbeker blijf Ajax meedoen, zij het dat wij voor de derde keer in successie de wedstrijd in ons voordeel wisten te beslissen door de penalty's beter te nemen. In de wedstrijd tegen Holland deed Peter Hoekstra mee, omdat hij niet speelgerechtigd was in Athene. Na een half uur spelen, waarin voor beide partijen scoringskansen uitbleven, ging Marcio Santos verschrikkelijk in de fout. Na slecht aangeven van Menno Willems dacht hij de amateur Mo-Makahla gemakkelijk binnendoor te omspelen. Santos rekende echter buiten de waard, want de bal werd hem afgenomen en zijn tegenstander scoorde 1 -0. Het was maar goed, dat dit zo vroegtijdig gebeurde, want daarna zagen wij een totaal andere Marcio Santos: gedreven en vechtlustig gaf hij geen enkele kans meer weg aan zijn directe opponent. In de rust werd Peter Hoekstra vervangen, omdat hij wat irritatie had aan zijn knie. Ondanks de achterstand nam Ton Pronk, die de honneurs waarnam voor de in AJAX MAGAZINE MEI 1996 1 07

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 131