Vitesse, dat een aantal reële kansen kreeg om Ajax op achterstand te zetten. Daarvan benutte het er, al in de derde minuut, slechts één. Marcio werd er door Tom Bloeming uit gelopen en Arnold Splinter ging in de fout, waardoor de ex-Ajacied Heimgartner 1-0 kon scoren. Gaandeweg hervond Ajax zich en drong het Vitesse meer op de eigen helft terug. Danny Landzaat gaf op maat een pass aan Robert Gehring en deze scoorde fraai 1-1. Robert Gehring was deze avond een van de betere spelers en nam, evenals in de wedstrijden die hierna volgden, de ploeg op sleeptouw. Vlak voor rust kwam Ajax op voorsprong. Een schot van Arnold Splinter werd van richting veranderd, waardoor keeper Rein Baart het nakijken had: 2-1 In de 35ste minuut van de tweede helft deed zich een reële kans voor om de voorsprong tot 3-1 uit te bouwen. Uit een corner van Dave van den Bergh zag Menno Willems zijn inzet van de lijn gehaald worden. In de rebound schoot Mario Melchiot voor een leeg doel hoog over. Sparta In de uitwedstrijd tegen de nummer twee Sparta ontbrak Mario Melchiot wegens droeve familie-omstandigheden. Door de resultaten van de laatste jaren op Spangen begon Ajax met enig pessimisme aan dit duel. Zolang Gerard van der Lem en schrijver dezes bij het tweede elftal betrokken zijn, wisten wij nimmer het veld met een overwinning te verlaten. Trainer Henk van Stee van Sparta moest het antwoord schuldig blijven op de vraag wanneer Ajax voor het laatst had gewonnen. Op een bijzonder slecht veld werd Ajax direct in de verdediging gedrongen. Marcio Santos, herstellend van een zware achillespeesblessure, verdedigde in de tiene minuut niet goed uit. Zijn tegenstander Ybrand Kayis ontfutselde hem de bal en verzond een lange breedtepass op Den Dunne. Diens schot belandde op de paal. Het strijdlustige Sparta kreeg legio kansen om Ajax op achterstand te zetten, maar de Rotterdammers schoten in kansrijke posities naast of over, of Fred Grim stond in de weg of de ballen belandden op de paal of de bovenkant van de lat. Tegen alle verhoudingen in scoorde Kiki Musampa uit een pass van Dennis Schulp 0-1Bij een lange voorzet van Danny Landzaat greep de tot dat moment goed keepende doelman Van der Geest totaal mis toen hij ver uit zijn kooi kwam. Met zijn rechterbeen scoorde Dave van den Bergh in de 38ste minuut 0-2. Op eigen verzoek werd Marcio Santos in de rust gewisseld. Door de vele trainingen lukte het de Braziliaan nog niet om langer dan een halve wedstrijd te spelen. Hij werd vervangen door Eli Louhenapessy. Sparta moest de zaken nog energieker aanpakken dan het in de eerste helft al gedaan had, maar wist zich in de beginfase niet dezelfde kansen te scheppen als voor rust, op één na. In de 57ste minuut zette El Kattabi een goede aanval op met Van der Roer en Kayis. De voorzet van de laatste ging over Fred Grim heen, doch voor Den Dunnen gevaarlijk kon worden, werkte Danny Landzaat de bal weg. Sparta kwam niet tot een tegendoelpunt, ook Ajax scoorde niet meer en door deze overwinning vergrootte Ajax zijn voorsprong op Sparta. AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 129