4 ^svsia» Sociale vaardigheden Louis van Gaal is de zesde toptrainer in vijf jaar tijd voor Hoekstra, maar pas de eerste die het onvoorwaardelijk ziet zitten in de getructe aanvaller. Alleen onder Hans Westerhof speelde hij een aantal wedstrijden in de basis bij PSV. En in zijn laatste vijf maanden onder Dick Advocaat kwam hij nog tot zes doelpunten, ondanks diens keuze voor het twee-spitsensysteem. Peter Hoekstra, zonder rancune: „Je ziet PSV nu groeien. Het is belangrijk dat één trainer de lijnen heeft uitgezet bij de club. Al die trainerswisselingen hebben PSV geen goed gedaan. Advocaat is duidelijk. En zijn basiselftal, met Faber, Wouters, Jonk, Nilis en momenteel Eijkelkamp is sterk. Zonder Ronaldo blijven ze toch in de race voor het kampioenschap." Het zijn de kwaliteiten van Dick Advocaat waardoor PSV eindelijk weer eens aan de weg timmert. Zijn voorgangers beschikten ook over goed spelersmateriaal, maar óf ze bleken niet in staat om rust in de tent te krijgen, óf ze goochelden iedere week met de basisopstelling. „Dat is de winst van Dick Advocaat. Hij is hard, maar eerlijk en hij zet de spelers neer waar hij ze wil hebben. Daar wijkt hij niet van af." Van Dick Advocaat naar Louis van Gaal is voor Peter Hoekstra maar een kleine stap. En behalve de voetbaltactische kennis van zijn nieuwe trainer roemt Hoekstra ook diens organisatorische kwaliteiten en sociale vaardigheden. „Er ontgaat Louis van Gaal niets. Op noch buiten het veld. Hij regelt bijvoorbeeld de kaarten voor de vrouwen van de spelers. Het is ontzettend belangrijk voor de sfeer binnen de groep als die tijdens de wedstrijden bij elkaar op de tribune zitten. En in Israel, tijdens het trainingskamp aan het begin van dit jaar, waren er een paar spelers mee die nog op school zitten en moesten studeren. Louis van Gaal heeft die jongens overhoord. Boek op schoot en vragen stellen. Ik vind dat heel mooi om te zien." Het zal niemand verbazen dat Peter Hoekstra het naar zijn zin heeft bij Ajax. „Al zie ik ook veel overeenkomsten met PSV, omdat het allebei topclubs zijn. Het enige verschil is dat er hier veel meer mensen langs de kant staan om naar een training te kijken. Ajax is ontzettend populair, geniet op dit moment meer uitstraling. En niet alleen in Amsterdam. Ik hoop daarom dat ik met deze club prijzen kan winnen. Eerst de landstitel en daarna ook een Europese hoofdprijs. Dat was de droom die ik had, toen ik als kleine jongen bij PSV om zes uur 's morgens uit mijn bed kroop om krachttraining te doen. Ver weg van huis en van mijn familie. Het was vaak zwaar, maar ik heb me er doorheen gebeten. Ik wist dat het nodig was, om een topvoetbalier te kunnen worden." En in gedachten zwaait Peter Hoekstra al naar de duizenden fans die hem bejubelen op het Leidseplein. 100 AJAX MAGAZINE MEI1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 124