Danny Blind Profiel door David Endt foto Louis van de Vuurst Geboortedatum: 10 augustus 1961 Bij Ajax sinds: 1986 Vorige club: Sparta Rotterdam Jeugddroom: Ik ben nooit een dromer geweest, ook niet in mijn jeugd. Ik kan mij niet herinneren dat ik ooit als jongetje heb gemijmerd over bijvoorbeeld een carrière als voetballer. De zaken gingen zoals ze gingen. Vrije tijd: Die besteed ik aan spelen met mijn kinderen, rusten of uit eten gaan met mijn vrouw Yvon. Kleur: Hoewel zwart officieel niet tot het kleurengamma hoort (heb ik eens gehoord), is dat de kleur die mij het meest bevalt. Ik betrap me daarop wanneer ik kleren koop. Geur: Aaah, de geur van rode kool. Ik meen het, dat vind ik lekker ruiken. En ook de geur van benzine snuif ik bij het tanken met graagte op. Niveau Nederlandse competitie: Ik vind het niveau behoorlijk hoog. En er is een stijgende lijn te ontdekken. De speelkwaliteit is heel behoorlijk, de tactische bagage meer dan acceptabel en de omstandigheden worden steeds beter. Er komen nieuwe stadions en er is, ik denk mede door het succes van Ajax, een duidelijke stijging van de toeschouwersaantallen waarneembaar. Ook de commercie staat meer en meer achter het voetbal. De toekomst ziet er derhalve rooskleurig uit. Moeilijkste tegenstander: Als het goed is heb ik nooit een directe tegenstander... Maar met Romario heb ik het altijd erg moeilijk gehad. Maar dat geldt ongetwijfeld voor meerdere verdedigers. Leven in een etalage: Ik heb de indruk dat het idee van te leven in een etalage de laatste jaren sterker wordt. Er is steeds minder ruimte voor privacy. Juist die privacy wordt door diverse media gezocht voor de zogenaamde 'andere invalshoek'. Het is steeds een zoeken naar een middenweg tussen het noodzakelijke en het aangename. In dit vak is aan de factor publiciteit nu eenmaal niet te ontkomen, dus moet je er het beste van maken. Hoogtepunt: Dat kost mij weinig denkwerk. Het winnen van de Europa Cup, vorig seizoen, was het absolute hoogtepunt in mijn carrière tot nu toe. Ik denk ook dat het moeilijk is dat hoogtepunt te evenaren. Dieptepunt: Dat blijft de gemiste finale in het Europa-Cuptoernooi voor Bekerwinnaars in 1987. Toen moest ik vlak voor de wedstrijd met een knieblessure afhaken. Twee wensen: Geluk en gezondheid voor mij en mijn dierbaren. Dat zijn er toch twee? Wat heb ik op ander gebied nu nog te wensen? Ik heb het goed. AJAX MAGAZINE MEI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 107