StaandvJrnN Rob Baan; tr, selectie /reijsen, FokkeZwa troüvyer, Joost Gbfgbjjns, Rob Olde fCtiavt in't Schio, Cees Spaans, Benny Brinkman raid Vanenburg De metaalklas van de Corkakus School in Zaandam. Na als vijftienjarige te zijn geslaagd voor de bouw, besloot Sonny (derde rij, derde van links) er twee jaar aan toe te voegen voor zijn metaaldiploma. "Een geweldige tijd, we flikten van alles. Vroeger was ik een heel stil jongetje en mede doordat ik bij Ajax ging voetballen, werd ik zogezegd wat mondiger. En dat kwam me ook op deze school goed van pas. Tijdens deze school maakte ik ook mijn debuut bij Ajax. Regillio Lattig, tweede van rechtsboven, mijn voetbalvriendje van ZVV, volgde dezelfde opleiding. Het enige meisje op de foto noemde ik 'lenie Mienie', naar die muis in Sesamstraat De 15-jarigen-selectie. "Daar zitten we weer, de drie musketiers; Vaantje, ik en Schippie. Ik heb één interland gespeeld, dat had ik te danken aan coach Rob Baan, die me als zeventiende man bij de selectie had gehaald. Toen Ron Groenewoud als coach terugkwam moest ik het veld ruimen. Ik was geloof ik toen nog niet zo bekend, want op de foto heet ik, zie ik, John Silnooy. Eigenlijk is er verder weinig van het team terechtgekomen. Alleen Vanenburg, Schip en ik zijn echt doorgebroken." De UEFA-jeugd. "Ik heb in alle vertegenwoordigende elftallen gespeeld, Olympisch, amateurs, en ook het militaire team. De foto is gemaakt bij een vierlandentoernooi in Denemarken. John van 't Schip ontbreekt op de foto. Hij was als onze aanvoerder nog aan het tossen. Maar gelukkig is hij in de verte nog te zien... Andere bekende namen in het team waren Gerald Vanenburg, Mike Snoei, Edwin Godee en natuurlijk ook weer Dennis de Graaf." Een internationaal toernooi voor de B-jeugd en Sonny's eerste buitenlandse trip. "Dit was in 1979, in Frankrijk. We gingen er met de trein naar toe. Ik weet me nog te herinneren dat ik de reis zo vreselijk lang vond duren! We werden overigens tijdens dat toernooi vreselijk belazerd door de scheidsrechters waardoor we 'maar' als vijfde eindigden."

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 94