Het fotoalbum van Sonny Silooy Het familiealbum door Reina Hemmes Sonny Silooy is een van de oudgedienden in de Ajax-selectie. Zijn jeugd ligt alweer wat verder terug in de tijd dan bij veel van zijn medespelers het geval is. Baby- en jeugdkiekjes zijn er niet zoveel in huize Silooy, die vond hij nooit zo interessant. Het fototoestel werd vooral uit de kast gehaald wanneer de Ajacied op het voetbalveld in actie kwam. "Ik leefde voor het voetbal, en mijn ouders begrepen dat gelukkig." Zijn jeugdjaren versleet Sonny als rechtsbuiten bij voetbalvereniging ZVV uit Zaandam, tegenwoordig bekend onder de naam Hella Sport Combinatie. "We hadden een heel goed elftal. We werden ongeslagen kampioen in de competitie met 169 doelpunten voor en 5 tegen ofzo, en daarvan had ik de meeste gemaakt. Ab van Metelen, op de foto met de donkere bal, spreek ik nog regelmatig, en ook met Regillio Lattig, helemaal rechts staand, heb ik nog wel contact. Het gekke is dat de jongens van deze foto ook overal elders in mijn carrière opduiken. Met Dennis de Graaf, op de foto rechts van de leider, heb ik nog een aantal jaren bij Ajax gespeeld. Hij was veertien en ik vijftien toen ik bij Ajax kwam." "Nog zo'n mooie foto. Ik kon niet net als de andere jongens gaan zitten. Ik had een te grote broek aan, en als ik normaal ging zitten had ik erg veel inkijk, vandaar mijn krampachtige zithouding op de foto." Sonny's eerste optreden in een vertegenwoordigend team: het Noordhollands elftal. "Er speelden erg veel jongens uit de Zaanstreek in dat team. Maar het was geen best elftal. We schrokken al als we tegen Amsterdam moesten spelen. Een aantal van die gasten kon ik ook niet verstaan. Die spraken West- Fries. Enig talent was er wel in het team. Zoals bijvoorbeeld tweede van links, staand, Jaap Schilder. Die werd later een heel verdienstelijke speler van Volendam." AJAX

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 93