Han Grijzenhout: Oude liefde "Ik haalde Louis van Gaal naar Ajax" door Armand Schreurs foto's Jos Gysels Hij voetbalde 19 jaar voor DWS in de eredivisie, waarna hij speler trainer werd van de amateurs van HD/IA, het scheepsbouwbedrijf waar hij toen werkte. Nadien trok Gold Star Amsterdam hem aan, maar 'Grijs', zoals hij zichzelf noemt, ging in op een verrassende aanbieding van Ajax, dat op zoek was naar een jeugdtrainer. Cor Brom had hem voor die functie aangesproken. de schoenen aan de wilgen. Want het voetbal is me te hevig geworden." Drieënzestig is hij nu, Han Grijzenhout, de vroegere assistent van Rinus Michels en Stefan Kovacs. Hij verliet twintig jaar geleden de Meer, omdat hij zelf een team in handen wou nemen. "Ik kreeg een aanbieding uit België. Van Cercle Brugge, het kleinere broertje van Club. Oud-scheidsrechter Leo Horn regelde toen het eerste contact. In totaal heb ik die club tien jaar getraind." Vandaar dat hij in Vlaanderen jarenlang als een soort 'Mister Cercle' gezien werd. Maar een Amsterdammer is hij wel gebleven. "Ik heb me overal gemakkelijk kunnen aanpassen, maar toch heb ik moeten slikken, toen ik bij Ajax, dat jaarlijks de Europa Cup I won, wegging en voor het eerst het oude stadionnetje van Cercle Brugge binnenstapte. Het leek méér dan één stap terug. Ik had nog op Wembley met de Europa Cup in mijn handen rondgelopen en plots stond ik op dat armetierige veld... In het begin trok ik regelmatig alleen het bos in, om wat bij te tanken. Er was voor mij geen weg terug, want ik had een langdurig contract ondertekend. Als je na één jaar mislukt, spreekt niemand meer van je. Maar ik heb de geboden kans kunnen benutten. Spijt heb ik trouwens AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 85