even moet wennen aan het idee, maar die kant gaan we hier ook op. Maar laten we het niet te veel over geld hebben. Daar staat mijn hoofd nu helemaal niet naar. Ik wil weer voetballen, zo snel mogelijk, dat is het enige wat me momenteel interesseert." Massieve bovenbenen Veel voetballers geven in tijden van fysieke tegenspoed blijk van een toegenomen relativeringsvermogen. Zo niet Mare Overmars. Voetballen, op het allerhoogste niveau, dat is wat hij wil. "Dat vind ik altijd zo stom klinken, als je voetballers in mijn positie opeens hoort zeggen dat er meer dan voetbal is. Voor mij geldt dat niet, ik kijk nog steeds op dezelfde manier tegen voetbal aan. Ben minstens even bezeten en ambitieus als voor de blessure. Er valt nog zoveel te winnen, nog zoveel te doen. Aan het ingaan op geruchten over belangstellende clubs doe ik niet meer mee. Ik wil fit worden en richt me op het eerste seizoen in de Arena. Daarna zien we wel weer verder. Met het EK houd ik geen seconde rekening. Omdat ik eigenlijk nog nooit echt geblesseerd was geweest, dachten sommigen dat ik het misschien toch nog zou halen. Ook omdat ik een nogal stevig gestel heb. Dat is een voordeel, die massieve bovenbenen van me. Die vangen veel op. Ik had vlak na de operatie ook weer meteen controle over mijn spieren, normaal duurt dat veel langer. Maar dat wil allemaal niet zeggen dat ik er bij ben op het EK, integendeel. Ik ben nog jong, er komen nog veel meer grote toernooien waar ik bij wil zijn. Ik denk dat deze groep in staat moet zijn op het WK in '98 al mooie dingen te gaan doen. En dan zitten we nog niet eens op onze top, die komt in de jaren daarna. Of ik rond die tijd nog steeds op de vleugels speel, betwijfel ik zeer. Ik denk dat het goed voor me is als ik me ook op een andere positie ga ontwikkelen. Ik kan in meer systemen spelen. Als een van de twee spitsen bij voorbeeld, of als opkomende middenvelder. Dat is ook een van de redenen waarom het me mooi lijkt om ooit eens in Engeland te spelen. Daar ligt veel ruimte, waar je van vlak achter de aanval mooi in kunt duiken. Lijkt me prachtig om een tijdje mee te maken. Maar daar sta ik nu verder helemaal niet bij stil. Ik wil eerst weer terug in het shirt van Ajax, de draad weer oppakken. Hoe sneller hoe beter." Even later ligt Overmars weer op de behandeltafel van het medisch centrum van de KNVB. Iedere oefening, elke kniebuiging brengt hem weer een fractie dichter bij zijn rentree. Een joviale zwaai en een lachend gezicht als afscheid. "Doe je iedereen de groeten?" klinkt het opgewekt. "Zeg maar dat ik er weer aan zit te komen." Dat zal niemand in twijfel trekken. The continuing successstory of Mare Overmars, part two. Komend seizoen in een voetbaltheater bij u in de buurt en tweewekelijks in de Amsterdam Arena. 80 AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 80