Kroniek e team door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst van 1995 mee gezegd, want de grond had veel weg van een laag beton en daarop voelden de spelers van Cambuur zich beter thuis dan de Ajacieden. Ajax zag, ondanks de vele mogelijkheden, geen kans tot scoren te komen, terwijl het enthousiaste Friese publiek de kelen schor schreeuwde bij de twee goals van hun helden, die daarmee het behalen van de kwartfinale in de Amstel Cup tegen Sparta zeker stelden. Het had natuurlijk niet zo mogen zijn. De ploeg kreeg hierdoor wel wat meer ruimte in het toch al overvolle programma om wedstrijden in te halen. Afgelastingen Die volgden in ruime mate door de vele afgelastingen in januari en februari. Thuis tegen Go Ahead Eagles op 28 januari ging niet door vanwege kou, vorst en sneeuw en tevergeefs werd op 2 februari de reis naar Sittard ondernomen om Fortuna te bestrijden. Een fikse sneeuwbui even voor de wedstrijd maakte het eerder goedgekeurde veld onbespeelbaar zodat Ajax onverrichterzake richting Amsterdam kon terugreizen. Zo bleek weer eens hoe onvoorspelbaar de weersomstandigheden in ons land kunnen zijn. De KNVB en de clubs hadden het vooraf zo mooi bedacht. De clubs hadden de verplichting op zich genomen onder alle omstandigheden er alles aan te doen om de velden bespeelbaar te krijgen, maar tegen echt slechte weersomstandigheden is niets bestand. Wie iets kan verzinnen om voetbalvelden onder barre omstandigheden altijd speelklaar te hebben, ook als het vriest dat het kraakt, het flink sneeuwt en het water met bakken uit de hemel komt, mag het zeggen. Natuurlijk kwam weer de discussie op gang om de winterstop te verlengen, maar dat had dit jaar helaas geen soelaas geboden. Verwarmde velden zouden een oplossing kunnen zijn, maar voor het zover is, zijn we al weer enige tijd verder. Supercup Ajax kreeg als winnaar van de Europa Cup I te maken met de strijd om de Europese Supercup tegen het Spaanse Real Zaragoza, winnaar van de Europa Cup II. Met een selectie zonder Edgar Davids (ziek), Marc Overmars (inmiddels geopereerd), Martijn Reuser en de uit Brazilië teruggekeerde Marcio Santos vertrok het gezelschap naai> AJAX MAGAZINE APRIL 1996 7

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 7