Ajax-De Graafschap, 20 december 1995: geen vuiltje aan de lucht... .tot het gebeurd is Engeland had kunnen spelen. "In dat geval zou er een kunststof vezel in mijn knie zijn ingebracht in plaats van een stukje vezel uit mijn eigen lijf, wat uiteindelijk dus is gebeurd. Met die kunststof had ik na vier maanden alweer kunnen spelen, maar dat zou een heel domme korte- termijnbeslissing geweest zijn. De kans is namelijk groot dat die kunststof na een paar jaar knapt en dan kun je weer helemaal opnieuw beginnen. Over die optie heb ik geen moment nagedacht. Zonder operatie kan het trouwens ook genezen, maar dat is meer voor mensen van in de dertig die op kantoor zitten. Voor een jonge topsporter is dat niks. En dan was er nog even sprake van dat ik naar Amerika zou gaan, om me daar te laten opereren door de dokter die onder andere ook Lothar Matthaus heeft geopereerd. Maar daar zaten ook te veel nadelen aan vast. Je kunt niet effe langswippen voor controle, bovendien werken ze daar tijdens de revalidatie veel met videobanden. Dat vind ik veel te onpersoonlijk. Daarnaast, het medisch niveau is in Nederland ook heel hoog. En de chirurg die me uiteindelijk heeft geopereerd, Cor van der Hart junior, had nog stage gelopen in dat ene ziekenhuis in Amerika. Ik had alle vertrouwen in hem en heb dus voor hem gekozen. En ik weet zeker dat ik de juiste beslissing heb genomen." Weg der geleidelijkheid Zijn dagen vult hij sindsdien met oefeningen, een oneindige reeks oefeningen waarbij de kracht in de herhaling zit. Overmars: "De eerste zes weken waren heel belangrijk, in die periode moest het bot in mijn knie weer aangroeien. Na die periode mocht ik eindelijk die brace afdoen en zonder krukken gaan lopen. Nu zit ik in de volgende periode van zes weken, waarin de pezen moeten aansterken. Mijn hele leven staat op dit moment in het teken van mijn herstel. Hier in Zeist zijn ze de hele dag met me bezig. De knieschijf moet soepel gehouden worden, ik maak voorzichtige kniebuigingen, doe krachtoefeningen, train ook mijn andere spieren zoveel mogelijk. Ik doe heel veel, maar het lijkt voor de buitenstaander misschien heel weinig. Sommige oefeningen herhaal ik achthonderd keer per dag. En dan heb ik nog een programma dat ik thuis in de avonduren en op zondag moet afwerken. Sommige mensen denken dat ik nu de halve dag een beetje voor de televisie hang of boekjes zit te lezen. Maar eerlijk waar, ik heb nu minder vrije tijd dan als ik bij Ajax train en speel. Eigenlijk moet die knie de hele dag bezig zijn, liefst ook tijdens het eten en als het even kan ook tijdens je slaap. Of dat laatste me lukt weet ik niet, ha ha, maar het zou mooi zijn als ik ook in mijn slaap kniebuigingen blijk te maken. Ben ik nog eerder terug op de velden." Hij heeft geen termijn in zijn hoofd, Mare Overmars. Dat schept misschien valse verwachtingen en teleurstellingen. Het duurde even voordat hij het tot zich door wilde laten dringen, maar nu beseft hij dat ook hij, Mare Overmars van Ajax, AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 75