Dek it bij een Ondersteund door fysiotherapeut Pim van Dord en clubarts Piet Bon verlaat Mare Overmars het veld van het Olympisch stadion. De knieblessure die de linkerspits in de wedstrijd tegen De Graafschap oploopt, zal hem voor maanden uit de roulatie houden. gekomen. Afgescheurde kruisbanden, gemiddelde revalidatietijd zes tot acht maanden. Boem. Einde seizoen, geen EK. Boem. Alsof hij een mokerslag met een sloophamer op zijn kop kreeg. Diezelfde dag nog zei hij door de telefoon: "Het raarste is dat je onder narcose gaat met het idee dat je er even drie weken uit bent. En als je wakker wordt krijg je de mededeling dat, als alles goed gaat, je in de zomer weer kunt gaan voetballen. Dat was een enorme dreun. Ik ben hier verschrikkelijk ziek van." Twee dagen trok hij zich terug in zijn schulp, onbereikbaar voor de buitenwereld, deze dreun wilde hij verwerken met de mensen die hem het naast aan zijn hart liggen. Zijn familie. "Ik had even de behoefte om mezelf op te sluiten. Twee dagen, toen kon ik er weer tegen aan." Wat volgde, was een even massale als hartverwarmende steunbetuiging van voetbalminnend Nederland aan het adres van de nationale knuffelbeer. "Dat was een enorme opkikker," zegt Overmars nu. "Ik wil niemand te kort doen, maar vooral de kaarten en brieven van oudere mensen deden me heel veel. Heel persoonlijke briefjes zaten daar tussen. En veel onverwachte post zat erbij. Van Mare Delissen, die hockeyer, bij voorbeeld. En van de nationale vrouwenhockeyploeg. Van het PSV-bestuur. Te veel om op te noemen, eigenlijk." En dan heeft hij het nog niet eens over de onafzienbare stroom van goedbedoelde maar weinig bruikbare medische adviezen. Waarzegsters, genezende stenen, handopleggers, kwakzalvers, kuuroorden, gebedsgenezers, fomanda's, Ratelbandjes, uit alle hoeken en gaten kreeg Overmars hulp aangeboden. "Allemaal hartstikke lief, maar daar kon ik niets mee. Ik heb medische mensen om me heen die ik vertrouw, op hun meningen ben ik afgegaan. En ik heb veel met doktoren gesproken, wilde precies weten wat er aan de hand was en wat de behandelmethoden waren. Op een gegeven moment wist ik er zoveel vanaf dat ik die operatie zelf had kunnen uitvoeren. Maar dat leek me wat onhandig, ha ha." Kunststof De mogelijkheden waren legio. Er zat zelfs een optie tussen waarmee Overmars hoogstwaarschijnlijk het EK in AJAX MAGAZINE APRIL1996 73

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 73