De uitverkiezing door de internationale sportpers van Ajax tot beste team van 1995 werd volledig ondergesneeuwd door alle commotie rond de nieuwe sportzender, de andere transferregels, de uitschakeling van Ajax in de Amstel Cup, de nieuwe trainersvakbond CBV, de afgelaste interland tegen België, de aanvankelijke afgelasting van de tweede Supercup-wedstrijd van Ajax alsmede de vele afgelaste wedstrijden voor de competitie. Zie hier de balans van het voetbal in Nederland in de eerste maanden van het jaar, waar zich meer buiten dan binnen de lijnen afspeelde. Ajax was een van de weinige teams die nog wel aan voetbal toekwamen, zij het met wisselend succes en onder moeilijke omstandigheden. Na het verlies tegen Willem II en het gelijke spel bij Sparta, lukte het voor de Amstel Cup weliswaar Heracles uit te schakelen maar bleek vervolgens Cambuur Leeuwarden een onneembare veste. De ploeg herstelde zich enigszins met een gelijkspel tegen Real Zaragoza in Spanje voor de Supercup. Het zat niet goed tussen de godenzonen en de weergoden. Koning Voetbal had weinig in te brengen tegen Koning Winter, dus bleef het binnen de lijnen erg rustig. In tegenstelling tot daarbuiten, waar nogal met overgave werd gereageerd op het afschaffen van de transferregels en het vaarwel aan de NOS in ruil voor een nieuw sportnet met veel voetbal en geld. De eerste afgelasting van een interland (tegen België) in de historie en een veelheid aan geschrapte competitiewedstrijden resulteerden in een aanzienlijk inhaalrace van wedstrijden want voor de KNVB moet, met het oog op het EK in Engeland, op 5 mei alles klaar zijn. Maar veronderstel dat Ajax de finale van de Champions League haalt en op 22 mei in Rome moet aantreden, wat dan...? Guus mag het weten! Door de afgelasting van de thuiswedstrijd tegen Zaragoza werd het programma van Ajax nog drukker omdat op de nieuwe datum (27 februari) Ajax tegen NAC stond genoteerd, waarvoor ook weer iets anders moest worden gezocht. Amstel Cup Terwijl de een achter de warme kachel bleef en de ander zich druk maakte over het al dan niet doorgaan van de Elfstedentocht, moest Ajax het in Almelo, waar men al maanden uitkeek naar de komst van de wereldkampioen, opnemen tegen Heracles voor de Amstel Cup. Voor Ajax verliep de score naar wens in een overigens niet al te beste ontmoeting, maar de treffers van Finidi George, Patrick Kluivert en Ronald de Boer brachten Ajax tenminste in de volgende ronde. Daar stond Cambuur Leeuwarden te trappelen om het het in niet zo goede doen lijkende Ajax zo lastig mogelijk te maken. De weersomstandigheden bleven slecht, maar de Friezen slaagden er wonderwel in het veld bespeelbaar te maken. Daar was alles AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 6