1. Champions League 2. Borussia Dortmund - Ajax Scheidsrechter: Borussia Dortmund: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 6 maart 1996 Borussia Dortmund - Ajax 0-2 (0-1) Westfalenstadion, Dortmund 42.000 Dermot Gallagher (Engeland) Klos; Schmidt (46. Herrlich), Kohier, Freund, Cesar; Reuter, Sammer, Rieken (76. Zore), Reinhardt; Berger, Riedle. Ottmar Hitzfeld Van der Sar; Reiziger (85. Scholten), Blind, Davids, Silooy; Finidi, Kluivert, Ronald de Boer; Wooter (46. Musampa), Kanu, Bogarde. Louis van Gaal 8. 0-1 Davids, 83. 0-2 Kluivert Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Borussia Dortmund: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 20 maart 1996 Ajax - Borussia Dortmund 1 - 0 (0-0) Olympisch stadion, Amsterdam 43.000 Vaclav Krondl (Tsjechië) Van der Sar; Silooy, Frank de Boer, Davids, Bogarde; Scholten, Litmanen (87. Landzaat), Musampa; Wooter, Kanu, Ronald de Boer. Louis van Gaal Klos; Kohier, Cesar, Freund, Kree; Wolters (61. Möller), Rieken, Zore, Tretschok (62. Reinhardt); Riedle, Chapuisat (79. Sosa). Ottmar Hitzfeld 75. 1-0 Musampa Commentaar Louis van Gaal: "We hebben uitermate goed en tactisch sterk gespeeld. We hebben Dortmund geen kans gegeven. We wisten dat ze moeite hadden met de kleine ruimte. De spelers hebben die opdracht zeer goed uitgevoerd." "Athene is een mooie stad." Bijzonderheden Daags voor de wedstrijd strompelt Edgar Da vids van het trainingsveld met een verzwikte enkel. Tijdens het duel blijkt hij nergens last van te hebben. Spelend op de positie van de geschorste Frank de Boer groeit hij uit tot man van de wedstrijd. Scheidsrechter Gallagher geeft geel aan Blind, Kluivert, Reuter en tweemaal Sammer, die daarom in de 67ste minuut het veld moet verlaten. Commentaar Louis van Gaal: "Davids' goede spel was mede een gevolg van de tactiek van Dortmund. Doordat Sammer en Freund steeds terugliepen bij balverlies, werd Davids de vrije man. Daar heeft hij op timaal van geprofiteerd. Bovendien werd hij door zijn ploeggenoten uitstekend in de op bouw betrokken." Edgar Davids: "We hebben gedaan wat we moesten doen; 2-0 is een goede uitslag." Danny Blind: "Het was weer ouderwets." Ajax - Borussia Dortmund Bijzonderheden Ajax is, met acht uitvallers, gehandicapt; Dortmund is bijna net zo gehavend. Het doelpunt van de linksbenige Kiki Musampa, met rechts gescoord, is zijn eerste internationale goal, goed anderhalve week na zijn eersteling in de eredivisie (tegen FC Twente). Scheidsrechter Krondl geeft geel aan Freund en Chapuisat en aan Wooter. Jari Litmanen krijgt vlak voor tijd een ap- plauswissel voor zijn inzet tijdens zijn bles sureperiode. Ook debutant Danny Landzaat, die voor hem het veld inkomt, wordt door het publiek onthaald op een ovatie. Ajax ontmoet in de halve finale het Griekse Panathinaikos, dat zich plaatst ten koste van Legia Warschau (0-0 en 3-0). 69

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 69