1 1 Supercup 2 2. Scheidsrechter: Real Zaragoza: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Dinsdag 6 februari 1996 Real Zaragoza - Ajax 1 - 1 (1 -0) Estadio La Romareda, Zaragoza 17.300 Remi Harrel (Frankrijk) Juanmi; Belsue, Aguado, Cuartero, Solana, Oscar; Nayim, Dani (77. Pardeza), Gustavo Lopez (77. Berti); Higuera, Morientes. Victor Fernandez Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Scholten, Litmanen (66. Wooter), Musampa (56. Van den Bergh); Finidi, Kluivert, Ronald de Boer. Louis van Gaal 29. 1-0 Aguado, 71. 1-1 Kluivert Commentaar Victor Fernandez: "In de eerste helft speelden wij sterk en hebben wij het Ajax, de wereldkampioen, moeilijk gemaakt." Louis van Gaal: "Over het spel ben ik nog niet zo tevreden maar over de uitslag wel. 1-1 is een gunstig uitgangspunt voor de wedstrijd in Amsterdam." Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Real Zaragoza: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 28 februari 1996 Ajax - Real Zaragoza 4 - 0 (1 -0) Amsterdam, Olympisch Stadion 24.500 Lesley Mottram (Schotland) Van der Sar; Reiziger, Blind, Silooy, Frank de Boer; Scholten (79. Van den Bergh), Kluivert (71. Demtchenko), Davids; Finidi (71. Gehring), Kanu, Bogarde. Louis van Gaal Cedrun; Belsué, Caceres, Aguado, Sanjuan; Dani, Aragon, Oscar, Lopez (62. Gay); Morientes (81. Cuartero), Higuera (66. Belman). Victor Fernandez 41. 1-0 Bogarde, 55. 2-0 Finidi, 66. 3-0 Blind (penalty), 69. 4-0 Blind (penalty) Commentaar Louis van Gaal: "Zonder echt goed te hebben gespeeld hebben wij wel een uitstekende, internationaal aansprekende uitslag neergezet. Hopelijk helpt dat ons om het oude ritme te hervinden." Victor Fernandez: "Ik kan op de overwinning van Ajax niets afdingen maar de club had de hulp van de arbitrage niet nodig. Die was schandalig." Real Zaragoza - Ajax Bijzonderheden Eerste wedstrijd in de strijd om de Europese Supercup, door Ajax in 1972 en 1973 reeds veroverd. Bij zowel Ajax als Zaragoza ontbreekt een handvol spelers. Ajax doet het zonder Overmars, Santos, Reuser en de niet speelgerechtigde Hoekstra. In de rust van de wedstrijd protesteert Ajax langs officiële weg tegen de racistische reacties van een deel van het Zaragoza- publiek ten opzichte van Finidi. Dave van den Bergh debuteert in het eerste elftal van Ajax. Scheidsrechter Harrel toont Ronald de Boer en Wooter geel. Beide spelers zullen in de return ontbreken. Ajax - Real Zaragoza Bijzonderheden De wedstrijd stond aanvankelijk gepland op dinsdag 20 maart maar werd toen vanwege de slechte gesteldheid van het terrein afgelast. De wedstrijd begint om 18.30 uur en wordt door de NOS live uitgezonden. Scheidsrechter Mottram geeft twee spelers van Zaragoza rood: doelman Cedrun voor het onderuit halen van Michael Reiziger en verdediger Oscar na een overtreding op Kanu. In de eerste helft mist Frank de Boer een penalty, toegekend na een overtreding op Kluivert. Frank de Boer krijgt geel en mist daardoor de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund. Andrei Demtchenko en Robert Gehring debuteren in het eerste elftal van Ajax. De beker wordt door de vice-voorzitter van de UEFA, de heer Erzik, aan captain Danny Blind overhandigd.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 68